Funda Kılıç Boşver

1988 yılının 17 Ağustosunda dünyaya gelen Funda Kılıç Ankara’lı bir ailenin kızı olarak İzmir de dünyaya gelmiştir ve henüz 6 aylık kadar iken ailesinin Belçika’ya yerleşme kararı ile hayatına orada başlamıştır. Belçika / Avres şehirinde büyüyen Funda Brüksel de düzenlenen bir parti sırasında yaptığı dans ile dikkatleri çekmeyi başarmış ve kendisine DJ Şahin el uzatarak keşfedilmesini sağlamıştır ve halen kendisine danışmanlık yapmaktadır.
Dansı kadar sesi ile de herkesi büyülemeyi başaran Funda henüz 19 yaş olmasına rağmen Grup Reyting projesine dahil olmuş ve bu adımı onu müzik kariyerinde adımlar atacağı yola çıkarmıştır. Çok iyi derecede İngilizce, Flamanca ve kendisini rahatlıkla ifade edecek ölçüde Fransızca ve Almanca konuşabilen Funda bu denli iyi yabancı dil konuşabilmesi müzik yaşamında da olumlu etkiler yaratmıştır. 2011 yılı içinde ilk single çalışması olan Stand Up Belçika’nın başarılı işlere imza atmış olan ve oldukça tanınan alanında başarılı plak şirketi BIP Records ile çalışarak single çalışması olan Stand UP piyasaya sürüldü ve çok kısa sürede pek çok radyo listelerinde ilk sıraya kadar yükselme başarısı göstermiştir.
2011 yılı sonlarında İstanbul da GNL Records ile anlaşmaya oturan Funda Türkçe bir albüm çalışması için anlaşma sağladı ve 2012 yılı Ekim ayında Funda Kılıç Boşver isimli single çalışmasını piyasaya sürdü. Şarkıda İskender Paydaş ile düet şansı yakalayan sanatçı dinleyen herkese sürpriz yaparak beğenileri topladı. Single’ın klibi Amsterdam da çekilmiş olup, Hollanda asıllı yönetmen Svenno Koemans tarafından klip çekimleri tamamlandı Son olarak Rusya da düzenleten Türkvizyon Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi “ Hoppa” isimli şarkı ile temsil etmiştir ve ikincilik alarak finale kalmıştır.


Funda Kılıç Boşver mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir