Funda Arar – Yak Gel

Sevilen şarkıcı Funda Arar sekiz nisan bin dokuz yüz yetmiş beş yılında Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Funda Arar Ankara da bulunan Ahmet Vekif Paşa ilkokulunda ilköğretimini tamamladı. Ama ortaokulu babasının işi dolayısıyla Muğla şehrinde devam etti. Lise hayatını da Adağazarında okudu. Bin dokuz yüz doksan altı tarihinde ise İstanbula gidip teknik üniversitesi ve aynı zamanda Devlet konservatuvarında Türk musikisini okumuştur. Mezun olduktan sonra iki yıl Funda Arar öğretmenlik yaptı.
Ayrıca da sahne çalışması da yapmıştır. Funda Ararın ilk albümünün adı sevgilerde idi. Sevgilerde albümü bin dokuz yüz doksan dokuz tarihinde çıktı. Sevgilerde albümünde usta şair Necip Fazıl Kısaküreğin Kaldırımlar adlı şiirini seslendirdi. İki bin iki tarihinde Funda Arar sevgilerde albümü ile en iyi çıkış yapan sanatçı ödülünü almıştır. İki bin üç tarihinde ise sevda yanığı adlı albümü ile de altın kelebek yarışmasında yine en iyi çıkış yapan sanatçı ödülünü kazandı. İki bin altı tarihleri arasında Kıraç ile gölgeler adlı şarkısını seslendirdi.
Funda Arar yirmi yedi haziran iki bin dört tarihinde dünya evine girdi. Bir çok televizyon programına katıldı ve bir çok da dizilerde yer aldı. Yer aldığı dizileri ruhsar ve altın kızlardır. Funda Arar yak gel şarkısı ile çok popüler olmuştur. Şarkısının sözleri ve müziği ile hayranlarını çok etkilemiştir. Yak gel şarkısı zamanın eli albümünde yer almaktadır. Konserlerinde de söylediği yak gel şarkısı insanları çok etkiledi ve o tarihlerde insanlar tarafından en fazla dinlenen şarkısı olmuştur. Yak gel şarkısı ile tüm müzik listelerinde hep ilk sıralarda yer alıyordu. Şarkıda yakaladığı ses tonu ile şarkıyı çok güzel yorumladı.


Funda Arar – Yak Gel mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir