Fresh B. – Palavra İnanmam Sana

Gerçek adı Burak Hakkı Alpkonlar olan sanatçı Fresh B. 8 Mayıs 1974 yılında Almanya’nın Münih ilinde dünyaya gelmiştir. Bir süre hayatına burada devam eden sanatçı daha sonra ülkeye dönüş yapmıştır. Sanatçı Fresh B. 1993 – 1995 yılları arasında Neşe Erberk ajansında dansçı ve kareograf olarak çalışmalara başlayarak sahne alışkanlıklarını kazanmış ve sanata ilk adımlarını da böylelikle atmıştır. Çalışmış olduğu Neşe Erberk ajansı ile birlikte Levi’s, Kappa, Converse ve Adidas gibi birçok ünlü firmanın sunmuş olduğu defilelerde kareografi çalışmaları yapmıştır.
Sanatçı Fresh B. Türkiye’ye dönmüş olduğu 1993 yılından başlayarak 1999 yılına kadar İstanbul’un yerli ve yabancı birçok radyo istasyonlarında Dj’lik görevi alarak başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Türkiye break dance grupları arasında hazırlanan yarışma da iki kez birincilik elde eden sanatçı daha sonra 1993 yılında Number One Türkiye DJ yarışması, 1994 yılında yine aynı isimle Nuber One Türkiye DJ yarışması ve 1995 yılında Power FM Türkiye DJ yarışmalarına katılmıştır. İlk albüm çalışmasını 2000 yılının Temmuz ayında sevenleri ile buluşturan sanatçı dikkatleri üzerine çekmiş ve albümde yer alan Palavra İnanmam Sana ve neden adlı şarkılarına klip çekmiştir. Özellikle Fresh B. – Palavra İnanmam Sana ile büyük ilgi görmüş ve en çok aranan şarkılar arasında ye almıştır. Sanatçı adını müzik piyasasında bahsettirmeye başlamıştır.
Sanatçı başarılarının ardından Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2000 turnuvası resmi müzik albümünde yer alan dünya sanatçılarının arasında yer alan tek Türk sanatçı olarak yer almıştır. Ayrıca 1996 DMC Dünya DJ yarışması Rimini İtalya’da ilk kez Türkiye’yi temsil etmiştir. Ünlü aranjör Aytekin Kurt ile çalışmalar da bulunan sanatçı söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile yer almıştır.


Fresh B. – Palavra İnanmam Sana mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir