Fettah Can – Hazine

Sanatçı 12 Ekim 1975 yılında Bursa iline bağlı Karacabey ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğu Bursa İnegöl’de geçen sanatçının müziğe yönelmesi babasının isteği üzerine gerçekleşmiştir. Sabahları babasına yardım etmesi ile akşamları belediye konservatuarında şan dersleri almıştır. Aynı zamanda ut ve gitar çalmayı da öğrenmiştir. Şarkı yazarlığına da merak salan sanatçı söz yazarak beste yapmıştır. Lise eğitimini dışarıdan tamamlayan sanatçı üniversite eğitimi almayarak kendini müzik ile geliştirmiştir. Bu dönemde barlar da sahne alarak şarkı söylemiştir.
Müzik alanında daha etkili işler yapabilmek adına İstanbul’a gelen sanatçı bu dönemde birçok ünlü isime şarkı sözleri yazarak katkı sağlamıştır. Emel Müftüoğlu, Hande Yener, Levent Yüksel, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz gibi birçok ünlü isim ile çalışmalar da bulunmuştur. Özellikle Gülben Ergen ile çalışması sonucu müzik hayatına yön vermesine yardımcı olmuştur. Bir Gülben Ergen konserinde sahneye davet etmesi ile şarkı söyleyen ikili ile beğeni kazanmış ve bu olay sanatçının albüm çalışmaları yapmasına sebep olmuştur. Bu çalışmaların ardından 2010 yılında Hazine adlı ilk albümü piyasaya sürmüştür. Fettah Can – Hazine büyük bir başarı yakalamış ve listeler de hep üst sıralar da yer almıştır. Bu albümün ardından sanatçı Sana Affetmek Yakışır ve Boş Bardak adlı iki tekli daha yayınlamıştır.
Sanatçı 2010 yılında ünlü Yunan sanatçı Giorgos Mazonakis’e 3 tane bestesini vermiştir. Bu albüm Yunan müzik listelerinde üst sıralara çıkmış, albüm bu şarkılar ile birlikte Yunanistan’da Platin Plak Ödülünü kazanmıştır. Sanatçı başarılı çıkışına 2012 yılında çıkarmış olduğu Aklımda kalanlar adlı albümü ile devam etmiştir. Albüm de yer alan Mandalinalar adlı şarkısı büyük beğeni kazanmış ve sevenleri tarafından uzun süre dinlenmiştir.


Fettah Can – Hazine mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir