Feride Hilal Akın & Hakan Tunçbilek – Gizli Aşk

Son dönemde Hilal Akın ile beraber yaptıkları seslendirme ile anılan ve youtube platformunda 70 milyonu geçen izlenmeye sahip Hakan Tunçbilek, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Eğitim hayatında müzik kariyerine Çağlar Sanat Merkezi’nde aldığı dersler ile başladı. 2000 yılında dâhil olduğu TRT Çok Sesli Gençlik Korosu’nda bir buçuk yıl şarkı söyledi ve kendini bu şekilde geliştirme fırsatı yakaladı. Ünlü şarkıcı, besteci, söz yazarı, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hakan Tunçbilek, kariyeri boyunca Demet Akalın, İlyas Yalçıntaş gibi ünlü ve piyasada belirli yer edinmiş sanatçılarla çalışma fırsatı yakalamıştır. Bunun dışında Show Tv’de gösterimde olan Yeni Gelin dizisi başta olmak üzere dizilere belirli müzik desteğinde bulunmaktadır. Show Tv’de yayınlanan bu dizide Onur Baytan ile Feride Hilal Akın’ın seslendirdikleri ‘Ayrılık Zor’ isimli şarkı oldukça ilgi gördü. Ayrılık Zor isimli şarkı Hakan Tunçbilek ve Batuhan Fırat’a ait. Sanatçı ilk albümünü ‘Bal Renkli’ ismiyle 2008 yılında çıkarmıştır. Bu çalışmasını başarılı bir şekilde ‘Vesaire’ isimli single’ı izlemektedir. 3 senelik bir aradan sonra tekrar ‘Zengin Kalkışı’ albümü ile piyasada olduğunu hatırlatan Hakan Tunçbilek’in son projesi söz ve müziği Tunçbilek’e ait olan ‘Gizli Aşk’tır. Bu şarkıyı Feride Hilal Akın ile söyleyerek güzel bir çıkış daha yakalayıp güzel bir izleyici sayısını elde ettiler.

Oldukça tutulan ‘Gizli Aşk’ isimli tek çalışma, Feride Hilal Akın’ın, Wovie & DMC ile yayınlanan video klibiyle Netd Müzik youtube platformunda 70 milyondan fazla izlenme yakaladırlar. Söz ve müziğin Hakan Tunçbilek’e ait olduğu şarkının düzenlemesini Batuhan Fırat – Jingle TV üstlenmiştir. Ali Şehir’in klarnette bulunduğu klipte yönetmenliği Uğurcan Uruk yapmıştır. Kurgu ise Kayhan Uruk ve Emrah Bilge Boz’a aittir.


Feride Hilal Akın & Hakan Tunçbilek – Gizli Aşk mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir