Ferhat Göçer – Yolun Açık Olsun

Sanatçı Ferhat Göçer 11 Mayıs 1970 yılında Şanlıurfa iline bağlı Birecik ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı babasının görev yeri olan İzmit’e taşınarak çocukluğunu burada geçirmiştir. Ebeveynlerinin isteği üzerine eğitime 4 yaşında başlayan sanatçı başarılı eğitiminin ardından 1985 yılında İzmit Lisesinden mezun olmuştur. Aynı yıl kazandığı İstanbul Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan bölümünü bitirmesi ile Devlet Opera ve Balesinde iki yıl sözleşmeli olarak çalışmıştır. Doktor olarak zorunlu hizmetini Şanlıurfa’da gerçekleştirmek için burada bulunmuştur.
Şanlıurfa’da görevini tamamlaması ile Haydarpaşa Numune Hastanesinde Genel Cerrah olarak göreve başlamıştır. Bu süreçte müzik ile kendisine yeni bir hedef belirleyen sanatçı modern müziğini almış olduğu klasik eğitim ile birleştirerek dünyaya tanıtmak istemiştir. Bu doğrultuda albüm çalışmalarını yürüten sanatçı 2005 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albüm ile adından söz ettirmeye başlayan sanatçı 2007 yılında ikinci albümü Yolun Açık Olsun adı ile sevenleri ile buluşmuştur. Bu albüm ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Ferhat Göçer – Yolun Açık Olsun müzik marketler de yer almış ve iyi bir satış yakalamıştır. Bu albümü ile birçok ödül alan sanatçı başarılı çıkışını sürdürmüş ve adını tüm ülkede duyurmuştur.
Sanatçı Anadolu Aryaları adlı proje ile ülkenin birçok şehrinde konserler vererek dinleyicileri ile buluşmuştur. Yapmış olduğu müziğin dünyaya açılması için çalışmalar yapan sanatçı birçok yabancı müzisyen ile çalışmalar ile konserler vermişlerdir. Albümlerinde yer alan şarkılar ile uzun süre şarkı listelerinde ilk sıralarda bulunan sanatçı 2012-2014 yılları arasında UNİCEF Türkiye iyi niyet elçisi seçilmiştir. 2017 yılında doktorluk görevinden emekli olmuştur.


Ferhat Göçer – Yolun Açık Olsun mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir