Fatih Ürek Yaktı Yaktı

Fatih Ürek, Türk fantezi ve pop müzik sanatçısı olarak müziğimizin en ünlü temsilcileri arasında yer almaktadır. Fatih Ürek 3 Nisan 1956 tarihinde dünyaya gelmiştir. Erzurum’da dünyaya gelen Fatih Ürek aynı zamanda müzik kariyerinin yanında farklı işlerle de uğraşmış bir kimsedir. Fatih Ürek henüz daha genç yaşlardayken ses sanatçısı olmaya karar verdi ve ilk olarak Taylan Gazinosunda sahne almaya başladı. Bu gazinoda uzun süre sahne alan Fatih Ürek daha sonrasında ise İstanbul’a taşındı. Kariyerinin önemli bir kısmını ize müzisyen ve şarkıcılık ile geçirdi. Tarzı ise genellikle fantezi ve pop müzik tarzıdır. Etkin yılları ise 1993 senesinden itibaren başlangıç göstermiştir.
Kariyerindeki ilk albümünü 1993 senesinde Fatih Ürek Yaktı Yaktı adlı parça ile çıkartmıştır. Bu albümünde aynı zamanda ilk olarak Bülent Ersoy’un parçası olan Sefam Olsun adlı parçayı da seslendirmiştir. Yeni bir ses yorumu ile birlikte 1993 senesinde parlamaya başlayan Fatih Ürek, aynı zamanda 1995 senesinde çıkarmış olduğu Sen İki Gözümsün adlı albümü ile de pop ve klasik şarkılara da albümünde yer vermiştir. Bu açıdan da oldukça kaliteli bir ses sanatçısı olduğunu ispatlamış olan bir usta isimdir.
Fatih Ürek Yaktı Yaktı adlı albümü ile parlamıştır. Daha sonrasında ise hayranlarının sayısının sürekli olarak artış göstermesi ile birlikte 1995 senesinde Sen İki Gözümsün adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Daha sonrasında ise 13 senelik bir ara vermiştir. Bu 13 senelik aranın ardından özellikle en çok tutan parçası ise 2011 yılında çıkardığı Hayde adlı parça olmuştur. Bu parçası özellikle pek çok yazlık bölgelerde, gece kulüplerinde oldukça sevilen bir parça olarak dinlenmeye devam etmiştir ve hala da kulak aşinalığı bulunmaktadır.


Fatih Ürek Yaktı Yaktı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir