Fatih Erkoç – Yol Verin A Dostlar

Tam adı Mehmet Fatih Erkoç olan sanatçı 7 Nisan 1953 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatı boyunca İstanbul’da bulunan sanatçı ilk ve ortaokul eğitiminin ardından 1965 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuarına girmiştir. Müzik ile ilgisi çok küçük yaşlar da başlayan sanatçı babasının ud sanatçısı olmasından dolayı kendisine hediye edilen bir keman ile başlamıştır. Müzik çalışmalarına babasının hediye ettiği ud ile başlayan sanatçı daha sonra trombon, piyano ve kontrbas eğitimleri almıştır. Eğitim aldığı İstanbul Belediyesi Konservatuarı yarıda bırakarak İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başlamıştır.
1971 yılında birlikte çalıştığı orkestra ile Nihayet adlı bir albüm çıkarmışlardır. Ardından Norveç’e yerleşen sanatçı burada 11 yıl kalmasının ardından tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 1986 yılında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmasına katılan sanatçı bu şarkı ile birincilik kazanmış ve adından söz ettirmeye başlamıştır. Ardından Fatih Erkoç – Yol Verin A Dostlar adlı bir albüm yayınlamış ve sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Büyük bir müzik severin sevgisini kazanmış ve sanatçı hayran kitlesi oluşmuştur. Ardından 1989 yılında tekrar katıldığı yarışmada Sen ve Ben adlı şarkısı ile yine birincilik elde etmiştir.
Sanatçı müzik hayatına başarılarla dolu bir performans ile devam ederken birçok albüm ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. TRT ile hafif ve caz orkestrasında bulunan sanatçı Türkiye adına birçok kez Eurovision şarkı yarışmasında yer almıştır. Yol Verin A Dostlar adlı albümü ile başlayan kariyerinde son olarak 2016 yılında True Love adlı albümünü müzik severlerin huzuruna sunmuştur. Kariyeri boyunca sayısız şarkı ile sevenlerinin kalbini fetheden sanatçı müzik dünyasında almış olduğu sayısı ödüller ile de kalitesini kanıtlamıştır. Birçok kez sahnelerde vermiş olduğu konserler ile sevenleri ile kavuşmuştur.


Fatih Erkoç – Yol Verin A Dostlar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir