Fatih Erdemci – Ben Ölmeden Önce

Sanatçı Fatih Erdemci 12 Haziran 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunun ardından eğitimini de yine İstanbul’da tamamlamıştır. İlk ve orta öğretim hayatının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümünü kazanarak 1990 yılında bura da okumaya başlamıştır. Müzik ile ilgisi çocuk yaşlarda başlayan sanatçı lise yıllarında akustik bir gitar ile müzik hayatına ilk adımlarını atmıştır. Akustik gitar ile birlikte birçok gece kulübünde sahne çalışmalarında yer almıştır. Eğitimini gördüğü Mimar Sinan Üniversitesini 1998 yılında mezun olarak tamamlamıştır.
Müzik ile her zaman iç içe olan sanatçı eğitimini tamamlamasının ardından çalışmalarını yürüttüğü albümü 9 da 9 ismi ile müzik piyasasına sunulmuştur. 1998 yılında çıkan albümde yer alan Ben Ölmeden Asla adlı şarkı müzik otoriterlerinin dikkatini çekmiş ve ilgi uyandırmıştır. Daha sonra Fatih Erdemci – Ben Ölmeden Asla şarkısına klip çekilmiş ve müzik kanallarında yer almaya başlamıştır. Beğeni kazanan şarkı ile müzik listelerinde üst sıralarda yer almaya başlamıştır. Söz ve bestesi kendine ait olan şarkı dinleyenleri tarafından sevilmiş ve dinlenmiştir. Bu albümün tutması ile ikinci albüm çalışmalarına aralıksız başlayan sanatçı 1999 yılında Yaşamak Zor adlı yeni albümünü sevenlerinin huzuruna sunmuştur. Bu albümde bulunan Suçum değil adlı şarkısına klip çekerek müzik kanallarında çalınmıştır.
Sanatçı çıkarmış olduğu iki albümün ardından kısa bir süre sessizliğe bürünmüştür. Bu sessizliğe 2012 yılında Anlat Hikayeni adlı single ile son veren sanatçı 2017 yılında Kapılar isimli albümü ile yeniden müzik dünyasına giriş yapmıştır. Müzik çalışmalarına aralıksız devam eden sanatçının sonra ki albümü sevenleri tarafından sabırsızlık ile beklenmektedir. Birçok sahne performansı ile sevenleri ile buluşan sanatçı başarılı kariyerine devam etmektedir.


Fatih Erdemci – Ben Ölmeden Önce mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir