Faruk K – Azar Azar

Tam adı Faruk Kurukaya olan sanatçı 20 Nisan 1973 yılında İstanbul’un Şişli semtinde dünyaya gelmiştir. Sanatçı eğitim hayatını İstanbul Yapı Meslek Lisesinde tamamlamasının ardından yaklaşık iki yıl amatör olarak tiyatrolarda oyunculuk yapmıştır. Ardından 1991 yılında başladığı dans eğitimlerinin ardından bir müzikal de Şener Şen ve Emel Sayın ile birlikte profesyonel olarak sahne alarak sanat hayatına ilk adımını atmıştır. Aynı yıl başlayan Yonca Evcimik ile dans serüveni yaklaşık 9 yıl kadar devam etmiştir. Bu yıllar da beste ve söz yazarlığı da yaparak müzik hayatına ilk adımlarını atmıştır.
Müziğe olan ilgisinin artması ile 1996 yılında Birkaç iyi adam adlı grubu ile ilk single çalışmasını piyasaya sürmüştür. Ardından birçok klipte sanat yönetmeni ve kareograf olarak çalışmalar da bulunmuştur. 2001 yılında piyasaya sürmüş olduğu Azar Azar albümü ile Türkiye piyasasına girmeyi başarmış ve adını müzik severlere duyurmayı başarmıştır. Faruk K – Azar Azar ile büyük bir çıkış yakalamış ve sanatçı kısa süre içerisinde üne kavuşmuştur. Ardından 2002 yılında Honki Ponki, 2005 yılında Enerji, 2008 yılında Aşk Tek Yön, 2009 yılında Kalbimin Sesi ve 2011 yılında Fark isimli albümler ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.
Ünlü sanatçı Faruk K başarılarına müzik kariyerinde almış olduğu birçok ödül ile karşılık almıştır. Bunların yanı sıra ülkenin birçok şehrinde çeşitli konserler ile sevenleri ile buluşan sanatçı başarılı performanslar sergilemiştir. Ayrıca Demet Akalın, Zeynep Mansur, Özlem Cevher gibi birçok ünlü sanatçıya da besteler ve şarkı sözleri vererek destekte bulunmuştur. Müzik kariyerinin yanı sıra televizyonlarda da yer almaya başlayan sanatçı İşler güçler adlı bir dizi de bazı bölümlerde misafir oyuncu olarak yer almıştır.


Faruk K – Azar Azar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir