Eşref Ziya Terzi – Kalksam ve Dirilsem

Sanatçı Eşref Ziya Terzi 20 Temmuz 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Bayburt iline bağlı Aydıntepe ilçesine bağlı olan ailesinin İstanbul’a göç etmesi ile İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı aşırı derecede motosiklet ve hız tutkunu olarak bilinmektedir. Eğitim hayatını İstanbul’da başlayarak yine burada tamamlayana sanatçı son olarak Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile eğitimini tamamlamıştır. Müzik ile küçük yaşlardan beri ilgili olan sanatçı profesyonel olarak ilk adımlarını Bant Tiyatroları ile birlikte başlamıştır.
Müzik ile ilgisi ile birlikte sanatçı 1993 yılında 4 arkadaşı ile birlikte Marmara FM i kurmuştur. Bu kanal ile birlikte albüm çalışmaları da yürüten sanatçı kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini de yapmıştır. İlk albümü Elbet Sorulur ile beklediği çıkışı yakalayamasa da ardından Kalksam ve Dirilsem adlı albümü ile büyük bir yankı uyandırmıştır. Eşref Ziya Terzi – Kalksam ve Dirilsem ile çıkış yakalayan sanatçı ardından birçok albüm çalışması ile sevenleri ile kavuşmuştur. Çıkış yapmış olduğu albümün ardından Uyan Artık, Dayan Mücahidim, Bir Güneş Doğuyor, Muhabbet Eriyiz, İnfilak, Özgürlüğün Gölgesinde, Hasret Gülleri, Sen Ağlama, Olmadı Dost, Klasikler, Beyaz Bir Ölüm, Klasikler 2, Yol Boyunca albümleri ile müzik hayatına devam etmiştir. Başarılı albüm çalışmalarının yanı sıra birçok sahnelerde yer alması ile birlikte ülkenin çeşitli noktalarında vermiş olduğu konserler ile sevenleri ile buluşmuştur.
Müzik dünyasının yanı sıra film ve sinema oyunculuğu da yapan sanatçı son olarak 2005 yılında The İmam isimli sinema filminde rol almıştır. Aynı zaman da müzik çalışmalarına devam eden sanatçı 2011 yılında Kan Gibi ve daha sonra Aşkın Gözyaşları isimli albümleri ile başarılı müzik hayatına devam etmektedir.


Eşref Ziya Terzi – Kalksam ve Dirilsem mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir