Esmeray Unutma Beni

Ünlü şarkıcı ve besteci olan Esmeray yirmi beş şubat bin dokuz yüz kırk dokuz tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Ölümü ise yine İstanbul da iki bin iki tarihinde olomuştur. Esmeray orta okulda iken okuldan ayrıldı ve şehir tiyatrosuna katıldı ve çocuk bölümünde sahneye çıkmıştı. Bin dokuz yüz altmış tarihinde ise şehir tiyatrosunda çalışmaya başladı. Ardından Dormen tiyatrosunda çalışmaya başladı. Esmerayın oynadığı tiyatrolar şunlardır. Dün gece yolda giderken çok komik bir şey oldu ve bin dokuz yüz yetmiş dört tarihinde de mart bakanı adlı tiyatro oyununda oynamıştır. Yer aldığı sinemalar ise şunlardır. Sev kardeşim zilli Nazife ve unutma beni filminde yer almıştır. Bin dokuz yüz yetmiş dört tarihinde solistlik yapmaya başladı.
Sonrasında küçük belediye gazinosunda sahneye çıkmaya başladı. Gittikçe şarkıları dilden dile geçiyordu. Televizyon programlarına katılarak izleyenlerine ulaştı. O yıllarda trt kanalında çok sık çıkıyordu. Bin dokuz yüz yetmiş yedi tarihinde de gel teskere adlı parçası ile ikinci büyük çıkışını yakaladı. Söylediği gel teskere şarkısı herkesin gönlünde yer edinmiştir. Esmeray bin dokuz yüz yetmiş tarihinde eurovision yarışmasına da katılmıştır. Eurovision yarışmasına grup arkadaşları halinde katılmıştır. Esmeray bin dokuz yüz seksen altı tarihinde sahne çalışmalarını profesyonel olarak başladı. Bu tarihlerde de alıştık artık televizyon programında uzun bir süre yer almıştır.
Solistlik yaptığı bir toplulukta 100 kere adlı şarkısı ile müzik dünyasına girmeyi başarmıştır. 100 kere adlı şarkısı sayesinde plak çıkardı ve o yıllarda en popüler şarkı olmuştur. Esmeray unutma beni çıkardığı şarkısı sayesinde birincilik ödülü almıştır. Çıkardığı unutma beni şarkısı ile popülerliği yakalamıştı. Unutma beni şarkısının bestesini Erol Tanır üstlenmiştir. Böylece hızlı bir çıkış yakalamıştı. Esmeray unutma beni şarkısı çok profesyoneldir.


Esmeray Unutma Beni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir