Esin iris – Bu Gece

Sanatçının tam adı esin iris 23 Ocak 1998 İstanbul dünyaya gelmiştir. Çocukluğu İstanbul da gecen sanatçı küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Daha 14 yaşında iken şarkı sözü yazmaya başlayan sanatçı, yazmış olduğu şarkıları 2003 yılında amatör kayıtları alarak çalışmalarına devam etmiştir. Genel olarak rap ağırlıklı şarkılar seslendiren sanatçı 2006 yılında Ekran adında ilk amatör çalışmasını yayınlamıştır. Sanatçı daha sonra pop müziğe yönelmiştir.
Sanatçı pop müziğe yönelmesiyle birlikte birçok sanatçıya albümlerinde ve kliplerinde yer alarak yardımcı olmuştur. Bu yardımlar ile birlikte sanatçı albüm çalışmalarına da başlamıştır. Bu çalışmalarının ardından sanatçı 2014 yılında Yine Mavi adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Albümde yer alan bir çok şarkıyı sanatçı kendisi yazmıştır. Albümde yer alan Bu Gece adlı şarkıya klip çekmiştir. Esin İris – Bu Gece şarkısı birçok müzik sever tarafından sevilerek dinlenmesi ile sanatçı adını ülke genelinde duyurmayı başarmıştır. Birçok müzik kanalında liste başı olması ile birlikte ikinci klibini Özledim adlı şarkısına çekmiştir. Bu şarkının da başarılı bulunması ile sanatçı başarısını kanıtlamıştır. Sanatçı kanıtlamış olduğu başarı ile birlikte birçok müzik sever tarafından sevilerek dinlenmiş ve vermiş olduğu birçok konserde sevenleri ilgi ile takip etmiştir. Konserleri basın tarafından takip edilmesi ile birlikte övgü ile bahsedilmiştir. Özellikle bahar ve yaz aylarında vermiş olduğu birçok konser performansları ile adından sıkça söz ettirmiştir.
Sanatçı müzik kariyerinin yanı sıra 2008 yılından itibaren reklam yazarlığı da yapmaya başlamıştır. 2015 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlemiş olduğu Reklam Atölyesi programında Reklam Müziği konusu ile ilgili bir seminer düzenlemiştir. Sanatçı başarılı müzik ve reklam kariyerine aralıksız olarak devam etmektedir.


Esin iris – Bu Gece mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir