Ertuğ Ergin – Hayatım

Sanatçı Ertuğ Ergin 18 Mayıs 1970 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir. Henüz 1 yaşında iken ailesinin İstanbul’a taşınması ile çocukluğunu burada geçiren sanatçı ilk ve orta öğretim hayatını da İstanbul Erenköy ilçesinde gerçekleştirmiştir. Lise eğitiminin ardından üniversite için İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar Temel Bilimler bölümünde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğinin yanı sıra Batı Müziği, solfej ve enstrüman dersleri almıştır. Üniversite eğitimini tamamlamasının ardından profesyonel olarak müzik çalışmalarına başlamıştır.
Sahne performanslarında Candan Erçetin, Sibel Tüzün ve Harun Kolçak ile vokal yaparak yan flüt çalarak başlamıştır. Böylelikle sanatçı 15 yıllık sahne tecrübesi kazanmıştır. Bu süre zarfında şarkı sözü ve beste yazarlığı da yapan sanatçı birçok ünlü isme bu besteleri ile yardımcı olmuştur. Albüm çalışmalarına hız veren sanatçı 2005 yılında İstanbul Plak ile birlikte Hayatım adlı ilk albümünü piyasaya sunmuştur. Ertuğ Ergin – Hayatım albümü ile müzik marketlerde yerini almış ve tecrübeleri ile birlikte sanatçı müzik dünyasına iyi bir giriş yapmıştır. Albümde yer alan Aşkın son şarkısı ve Hayatım adlı şarkılara klip çeken sanatçı müzik kanallarında sıkça dinlenir duruma gelmiştir. Sanatçı ardından Mess Production etiketi ile 2008 yılında A1 isimli ikinci albümünü yayınlamıştır. Bu albümden 3 şarkıya klip çeken sanatçı bu şarkıları Tek Yürek, Derin Mevzu ve Yola Devam olarak belirlenmiştir.
Başarılı müzik hayatına güzel bir giriş yapan sanatçı birçok başarılı sahne performansları ve konserler ile sevenleri ile buluşmuştur. 2010 yılında yakalanmış olduğu hastalık sonucu yaklaşık iki yıl bu hastalık ile mücadele eden sanatçı Ertuğ Ergin bu savaştan başarılı çıkamamış ve 14 Aralık 2012 tarihinde hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini kapatmıştır.


Ertuğ Ergin – Hayatım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir