Erol Temizel Modulation Wave

Erol Temizel özellikle besteci ve prodüktörlüğü ile bilinse de aynı zamanda çok meşhur bir Türk şarkıcıdır. Erol Temizel 1974 senesinde dünyaya gelmiştir. Öğrenim hayatından sonra müzik ile ilgili çalışmalar yapmaya başlayan Erol Temizel, oldukça başarılı işlere imzasını da bırakmıştır. Erol Temizel’in asıl piyasaya çıktığı tarihler ise 80’li yılların sonu 90’lı yılların başı olarak adlandırılabilir. Erol Temizel Modulation Wave adlı albümünü ilk olarak piyasaya sürmüştür. Bu albümünü 1989 yılında çıkartan Erol Temizel bu çıkartmış olduğu albümünün ardından oldukça önemli bir isim olarak piyasadaki ismini duyurmuş bir sanatçıdır.
Erol Temizel Modulation Wave adlı albümü ile zamanın en ünlü albümlerinden bir tanesini çıkartmıştır. O dönemlerin genç kesimi Erol Temizel ismini özellikle bu çıkartmış olduğu albümü sayesinde çok iyi hatırlayacaklardır. Erol Temizel bu albüm ile ismini duyurduktan sonra 1993 senesinde ise bir single parça çıkartmıştır. Bu çıkartmış olduğu single parça olan Dom Dom Kurşunu adlı parça da meşhur olma yolunda önünü açan en önemli parçalarından bir tanesidir. Toplamda 2 adet albümü bulunsa da Erol Temizel hafızalara çok kısa sürede kazınmış ve uzun süre de hafızalarda kalmayı başarmış olan bir isim olarak geçmektedir.
Erol Temizel’in ikinci albümü ise Dom Dom Kurşunu adlı single parçasını çıkarttıktan hemen bir sene sonra, 1994 senesinde çıkmıştır. Karizma adlı ikinci albümünü yayınlayan Erol Temizel daha sonrasında ise 1997 senesinde T Ekspress Production adlı prodüksiyon şirketini kurup başına geçmiştir. Aynı zamanda Erol Temizel bu güne kadar Tarkan, Harika Avcı, Hande Yener, Serdar Ortaç, Rober Hatemo, Soner Arıca ve daha pek çok ünlü isimler ile birlikte çalışmıştır. Hatta Hande Yener’in Nasıl Delirdim, Hipnoz ve de Hayrola adlı albümlerinin bütün düzenlemeleri de Erol Temizel tarafından gerçekleştirilmiştir.


Erol Temizel Modulation Wave mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir