Erol Budan – Koparamam Kalbimi

Sanatçı Erol Budan 24 Nisan 1961 yılında İstanbul iline bağlı Fatih ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Ailesinin Tekirdağ ilinden göç etmesi sonucu İstanbul Fatih’te dünyaya gelen sanatçı aslen Tekirdağlı olarak bilinmektedir. Çocukluğunu ve gençliğini İstanbul’da geçiren sanatçı müzik ile ilgisi küçük yaşlarda başlamış olsa da profesyonel olarak çalışmaları çok daha ileri yaşlarında olmuştur. Yasal olmayan birçok kaset doldurarak müzik hayatına ilk adımlarını atan sanatçının bu albümlerine denk gelinmesi mümkündür.
Profesyonel olarak müzik ile ilk çalışmaları kendi firması olan Bahar Plak ve Kasetçilik ile mümkün olmuştur. Sanatçı kendi müzik şirketini kurması ile albüm çalışmalarına başlamıştır. Güzel bir sese sahip olan ve sesinin benzerliği ile birlikte Müslüm Gürses ile karıştırılan sanatçı çalışmalar sonucu ilk albümü Koparamam Kalbimi ile 1989 yılında müzik marketlerde yerini almıştır. Erol Budan – Koparamam Kalbimi sanatçının ilk resmi ve yasal albümü olarak dinleyicileri ile buluşmuş ve başarılı olarak yorumlanmıştır. Albümde yer alan Arkadaşça Sevsen, Koparamam Kalbimi ve O Kadın adlı şarkıları uzun süre sevenlerinin dillerinde dolaşmıştır. Başarılı çıkışını 1991 yılında çıkarmış olduğu Umrunda mı ve harabe gönlüm adlı çalışmalarını piyasaya sürmüştür. Özellikle Harabe Gönlüm o yıllarda büyük yankı uyandırmış ve ses getirmiştir.
Evli ve iki çocuk babası olan başarılı sanatçı Erol Budan daha sonra 1994 yılında Ayrılalım ve Mektepli, 1996 yılında Dert Babası, 1997 yılında Sensiz Yaşanır mı ve Ateşlere Attın Beni, 1998 yılında Damardan Arabesk, 1999 yılında Hayatımla Oynuyorsun, 2001 yılında Damardan Arabesk ve 2005 yılında Dedim Ya adlı albümler ile başarılı kariyerine devam etmiştir. 1989 yılında kurmuş olduğu Bahar Plak ve Kasetçilik şirketi ile çalışmalarına devam eden sanatçı hayatına devam etmektedir.


Erol Budan – Koparamam Kalbimi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir