Erkan Mutlu – Sonsuzluğa Hasret

Sanatçı Erkan Mutlu 1962 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını İstanbul’da başlayarak yine burada tamamlayan sanatçı son olarak Marmara Üniversitesi Müzik Bölümünde Piyano eğitimi almıştır. Lise yıllarında katılmış olduğu çeşitli müzik yarışmalarında ödüller almıştır. Bu ödüllerin en belirgin olanı Milliyet Gazetesi Liseler Arası Müzik Yarışmasında birinci, ikinci ve üçüncülük ödülleri bulunmaktadır. 1985 yılına kadar çeşitli orkestralarında tuşlu çalgılar ile eşlik etmiştir. Bu gruplar ile birlikte ülkenin birçok noktasında çeşitli konserler vermişlerdir. 1985 yılından sonra konser çalışmalarını azaltarak aranjör ve müzik yönetmenliği ile hayatına devam etmiştir.
Albüm çalışmalarına başlaması da sanatçının bu döneminde yer almaktadır. Birçok sanatçının albüm çalışmalarında yardımcı olan sanatçı 1992 yılında Sonsuzluğa Hasret adlı albümünü de piyasaya sürmüştür. Erkan Mutlu – Sonsuzluğa Hasret ile sanatçı ilk albümünü çıkarmış ve başarıyı yakalamıştır. Ardından 1993 yılında Serden Geçtim albümü ile devam eden sanatçı aynı yıl içerisinde yeniden Sonsuzluğa Hasret isimli albüm yayınlamıştır. Aynı yıl içerisinde 3. Albümü olan Toprak rengi bir hayal ismi ile müzik marketlerde yerini almıştır. Sanatçı 1995 yılında Gitmeye Geldim albümü ile kendine has bir yorum ve müziği ile iyice belirginleştirmiştir. Bu sahadaki başarısının neticesinde daha sonraları birçok örneği olarak Kervansaray enstrümental serilerini başlatmıştır. Ardından birçok çalışma ile müzik kariyerine devam etmiştir.
Müzik hayatı boyunca birçok yerli ve yabancı sanatçı ile çalışmalar da bulunan sanatçı, bunların dışında çocuklara yönelik çalışmalar ile de yer bulmuştur. Minik Kuşlar ve Ey Tatlı Çocuk adlı iki çocuk kaseti hazırlanmıştır. Sanatçı 1985 yılında başlayan müzik hayatında kendi tarzına özgü biçimde ifade etmiş olduğu solo albüm çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.


Erkan Mutlu – Sonsuzluğa Hasret mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir