Erhan Güleryüz Meçhul Şarkıcı

Gerçek ismi ile Samim Erhan Güleryüz 13 Ocak 1966 İstanbul doğumlu bir sanatçıdır. Küçük yaşta müzik hayatına başlayan Güleryüz ilk olarak müzik ile ortaokul yıllarında çalmış olduğu davul ile beraber tanışmaktadır. Bunun sonrasında öğrenim hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde devam etmiştir. Üniversite öğrenim hayatı esnasında kısa bir süre içerisinde sanatçı bir rock grubu kurmuştur. Grubu kurmasının ardından konserleri ile kısa bir süre içerisinde sahnelerde yer aldı. İlk albümü ise Güller Açtı eseri sanatçının en sevilmekte olan eserlerinden biri olarak yer almaktadır. 1996 yılında sanatçının hazırlamış olduğu Meçhul Şarkıcı albümü büyük bir başarı alınmasına yardımcı oldu. Bu albümün gelirli ile Ayna grubunun stüdyo masraflarını karşılayarak yeni bir proje için çalışmalara başladı.
Erhan Güleryüz Meçhul Şarkıcı albümün vermiş olduğu ünü kısa bir süre içerisinde genişletebilmek adına yeni çalışmalarında Gittiğin Yağmurda Gel albümü ile beraber karşımıza çıktı. Bu albüm ile beraber Kral TV Video Müzik ödüllerinde grup En İyi Grup ödülünü alarak başarılarının ilkini kazanmış oldu. Ayna grubu ile beraber profesyonel çalışmalar sürdüren sanatçı bunun ardından ise Rüzgar Yapımı kurdu. Sonrasında radyo programları ve çeşitli kanallarda sanatçı sunucu olarak karşımızda yer aldı.
Sanatçının meşhur olmasına yardımcı olan Erhan Güleryüz Meçhul Şarkıcı eseri ise büyük bir beğeni ile beraber halen hafızalarda yer almaktadır. Dizi, sunuculuk ve radyo programı gibi çeşitli alanlarda rol alan sanatçı son olarak ise film sektörüne büyük bir imza attı. 2015 yılında yönetmenliğini, prodüktörlüğünü, senaristliğini, müzisyenliğini ve baş rolünü alan sanatçı İçimde Akan Nehir filmini ortaya koydu. Şiir kitapları ve beraberinde dizi müziklerinde sanatçının çok önemli çalışmaları bulunmaktadır.


Erhan Güleryüz Meçhul Şarkıcı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir