Erdinç Erişmiş – Yalnız Yıldızlar

Sanatçı Erdinç Erişmiş 28 Kasım 1966 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Kayseri Talat Derviş Güneş ilkokulunda başlayan sanatçı daha sonra Ankara’ya taşınması ile Kavaklıdere İlkokulu’nda devam etmiştir. Ardından Ankara GOP. Ortaokulu ve Ankara 50. Yıl Lisesinde eğitim hayatına devam etmiştir. Daha sonra Mersin’de bulunan Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü kazanan sanatçı Mersin’e yerleşerek burada eğitim hayatını sürdürmüştür. Müzik ile ilgisi küçük yaşlarda başlayan sanatçı bağlama ile başlasa da ortaokul yıllarında gitar ile devam etmiştir. Yine bu dönemde beste yapmaya da başlamıştır.
Üniversite hayatının bitmesi ile albüm çalışmalarına hız veren sanatçı uzun çalışmalar sonucunda Özer Plak şirketi ile beraber söz ve müzikleri kendisine ait ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Yalnız Yıldızlar albümü ile müzik marketlerde yerini alan sanatçıya bu albümde Ümit Eroğlu yardımcı olmuştur. Erdinç Erişmiş – Yalnız Yıldızlar ile ülkede adını duyurmayı başarmış ve başarılı bir giriş yapmıştır. Bu albüm ile ismini duyurmayı başaran sanatçı bu yıllar da ülkenin birçok şehrinde çeşitli konserler ile hayatına devam etmiştir. Aynı dönemde albüm çalışmalarına devam eden sanatçı 1999 yılında yine aynı müzik şirketi ile birlikte İlk Göz Ağrım ismini verdikleri ikinci albüm çalışmasını da piyasaya sürmüştür. Üçüncü ve son albümü için uzun süre beklemesi gerek sanatçı bu albümü 6+1 Beste adı ile 2016 yılında çıkarabilmiştir.
Çıkardığı albümler ile birlikte yapmış olduğu beste ve şarkı sözlerini birçok ünlü sanatçı ile paylaşarak Türk müziğine katkılarda bulunan sanatçı Erdinç Erişmiş çeşitli ödüllere layık görülerek başarılarını ispatlamıştır. 2012 ve 2013 yılında Altın Güvercin yarışmasında en iyi söz, müzik ve yorumcu ödüllerini kazanan sanatçı bu alanda ilk ve tek isim olarak yer almaktadır.


Erdinç Erişmiş – Yalnız Yıldızlar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir