Erdem Yener – Kirli

Sanatçı Erdem Yener 8 Mayıs 1981 yılında Hatay ilinin İskenderun ilçesinde dünyaya gelmiştir. Altı çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen sanatçı 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya ve 4 yaşında okuma-yazmaya başlamıştır. Küçük yaşlarda müziğin yanı sıra karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılık ile ilgilenen sanatçı tüm bu alanlar da çalışmalarda bulundu. Henüz 13 yaşında şarkı sözü yazmaya başlayan sanatçı 18 yaşına geldiğinde gitar çalmaya başlamıştır. Profesyonel olarak +4 adlı grubu kurarak adım atan sanatçı 5 yıl boyunca Ankara ile birlikte birçok ilde bar ve konserlerde bulunarak cover şarkıların yanı sıra kendi şarkılarını da seslendirmiştir.
Ankara’da gruptan ayrılan sanatçı 2003 yılında İstanbul’a yerleşmiştir. Burada Kedi Müzik ile çalışmalara başlamıştır. Bu şirket ile birlikte birçok film müziği, albüm ve tekli çalışmaları, söz yazarı, besteci, aranjör ve solist sıfatı ile görev almıştır. Aldığı bu tecrübeler ile birlikte 2008 yılında ilk albümünü Kirli adı ile piyasaya sürmüştür. Piyasaya güzel bir giriş yapan sanatçı albümü ile başarılı bulunmuştur. Erdem Yener – Kirli iyi bir çıkış yakalamış ve ilk klibini albümde bulunan Belki isimli parçasına çekmiştir. Bu klibi farklı görselliği ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Power Türk müzik kanalında 27 numaraya kadar yükselen sanatçı MTV ve Dream Türk listelerinde 5 hafta üst üste ilk sırada yer almıştır.
Bu başarının ardından ikinci klibi Hayvan şarkısına çeken sanatçı farklı görüntüleri ile dikkat çekmiştir. Ardından 3. video yu Geç isimli şarkısına çekmiştir. 2012 yılında ses tellerinde kist oluşması ile iki kez ameliyat geçiren sanatçı 2013 yılında Rüyalar Kızı adlı teklisine klip ile birlikte yayınlamış ve müzik severlerin huzuruna sunmuştur.


Erdem Yener – Kirli mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir