Erdal Çelik – Öyle Bir Aşk

Sanatçı Erdal Çelik 1959 yılında Ankara ilinin Polatlı ilçesinde memur bir babanın dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babasının memur olmasından dolayı ilkokulu Erzurum’da ortaokul eğitimini Ankara Gazi Ahmet Paşa Ortaokulu ve Demet evler Lisesinin ortaokul bölümünde ve lise eğitimini de Ankara Yeni Mahalle Endüstri Meslek ve Teknik Meslek Lisesi Elektrik bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine ilk denemesinde kazanamayan sanatçı ikinci denemesinde Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik bölümünde başlamasına rağmen okulda çıkan olaylar sebebi ile sıkılan sanatçı ilk senesinde okuldan ayrılmıştır.
Sanatçı Erdal Çelik 1959 yılında TRT nin açtığı bir ses yarışmasında 200 kişi arasından ilk 5e girerek radyo ve televizyon programlarına katılmıştır. Üniversiteyi bırakması ile sanatçı ablası ve ağabeyinin de yardımları ile İlhan Feyman Orkestrasında çalışmıştır. Ardından Uğur Sezer ve Haluk Kılıç orkestrası ile de çalışmalar da bulunan sanatçı 1982 yılında askerlik görevine başlamıştır. Bu yıllarda Grup Lokomotif grubunu kuran sanatçı birçok sanatçı ile çalışmalar da bulunmuştur. Askerlik dönüşü 1983 yılında Aşk değil adlı albümü çıkaran sanatçı 1985 yılında çıkardığı Öyle Bir Aşk adlı albümü piyasaya sürmüştür. Erdal Çelik – Öyle Bir Aşk ile çıkış yakalamış, adını duyurmaya başlamıştır. Yakaladığı çıkışın ardından çalışmalarına devam eden sanatçı 1988 yılında Alaturka Benim Canım adlı albüm ile tekrar müzik severler ile buluşmuştur. Bu albümü ile de çıkışına devam etmiştir.
Başarılı çıkışına 1992 yılında Cana Cansın 1993 yılında Ya Hep Ya Hiç ve 1995 yılında Erdal adlı albümleri ile devam eden sanatçı çıkışını devam ettirmiştir. Başarılı performansı ile dikkat çeken sanatçı birçok konser ile sevenleri ile buluşmuştur. Piraye hanım ile evlilikleri devam eden sanatçının Doğa ve Duru adında iki çocuğu vardır.


Erdal Çelik – Öyle Bir Aşk mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir