Ercan Saatçi – Bol Vitamin

Ünlü sanatçı 13 Mart 1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk öğretimini Üsküdar Zeynep kamil İlkokulu’nda tamamlamasının ardından orta ve lise eğitimini Haydar Paşa Lisesi’nde tamamlamıştır. Bu süreçte okulun müzik grubunu kuran sanatçı çeşitli müzik yarışmaları ile yarışmıştır. Eğitim hayatı sürecinde keman, mandolin ve akerdeon derslerinin yanı sıra Türk Halk oyunları dersleri almıştır. 1985 yılında Ercan-Yavuz-Vahe adında bir grup kurmuştur. Bu grup ile katılmış olduklar çeşitli yarışmalardan ödüller elde etmişlerdir. 1990 yılında TRT Altın Anten Yarışmasında 3. Olmuştur.
TRT de yakalamış olduğu başarının ardından İzel-Çelik-Ercan adlı grubu kurmuşlardır. 1990 yılında Grup Vitamin adında kurulan grup ile 2 albüm çalışması yapmışlardır. İlk albümleri Bol Vitamin tam 3 milyon satış yaparak büyük bir başarı yakalamıştır. Ercan Saatçi – Bol Vitamin yakaladığı çıkış ile sanatçının adını duyurmasını sağlamıştır. Ardından 2 kez katıldığı Altın Güvercin Yarışmasında bir kez birinci bir kez ikinci olmuştur. Daha birçok ödül ve yarışmalarda derece elde etmişlerdir. 1992 yılında gruptan ayrılan Çelik Erişçi ile İzel-Ercan olarak yollarına devam etmişlerdir. Ercan Saatçi ilk solo albümü Sayenizde adı ile çıkarmıştır. 1996 yılında Tam 14 Saat oldu adlı teklisi, 1998 yılıdna Manşet albümü ile kariyerine devam etmiştir.
Günümüze kadar 600e yakın şarkı sözü ve 400ü aşkın beste ve düzenleme yapmıştır. Sanatçı Ercan Saatçi Rec by Saatchi adlı şirketini kurmuştur. 2003-2004 yıllarında Popstar ve Türkstar,2006 yılında Star Avı, 2008 yılında Alaturka Solist yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır. İki çocuk babası Ercan Saatçi eşi Gülümsün Özkök’ten 14 Ekim 2009 yılında ayrılmışlardır. Hürriyet gazetesinde yazarlık ve spor koordinatörlüğü yapmaktadır. 1990 yılında başlayan profesyonel müzik hayatına çalışmalarına devam etmektedir.


Ercan Saatçi – Bol Vitamin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir