Erbatur Çavuşoğlu – Zardanadam

Sanatçı Erbatur Çavuşoğlu 30 Mayıs 1974 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Konya’da geçiren sanatçı lise eğitimini Konya Meram Anadolu lisesinde tamamlamasının ardından Mimar Sinan Üniversitesini kazanarak Şehir ve Bölge Planlama bölümüne yerleşmiştir. Üniversite eğitimini bu okulda tamamlayan sanatçı daha sonra master ve doktora çalışmasını da yine aynı bölümde tamamlamıştır. Müzik kariyerine henüz 14 yaşında gitara çalarak ve şarkı sözü yazarak başlamıştır. Lise yıllarında Musical Death ve Tezekli Serzeniş adlı grupların kuruluşunda bulunmuştur. Yazmış olduğu şarkı sözlerini solo şekilde seslendirmiştir.
Bir dönem Didim Kings grubu ile sokak müzisyenliği yapmıştır. Bu dönem de Erol Ulas’tan şan dersleri alırken Ahmet Güvenç’ten armoni dersleri almıştır. Ardından İngiltere’de bulunan sanatçı burada vokalist ve gitarist olarak bir cover grubu ile çeşitli konserler vermiştir. Ardından Türkiye’ye geri dönen sanatçı 2001 yılında Zardanadam adlı grubu kurmuşlar ve bu grupta vokalistlik yapmıştır. Erbatur Çavuşoğlu – Zardanadam sanatçının müzik dünyasında çıkış noktası olmuştur. Sanatçı Zardanadam ile birlikte 2002 yılında Tamamböceği, 2002 yılında Korsan, 2005 yılında Dibini Gör, 2006 yılında Kalbim Yok, 2009 yılında Kafam Seninle Güzel ve 2015 yılında Z Dönüşü adı ile stüdyo albümlerini çıkarmıştır. Bu albümlerin yanı sıra iki tane de single çalışması yapmışlardır. Sanatçı aynı zamanda 2007 yılında Yağmuru beklerken şarkısında Gökalp Baykal’a ve Yeraltından Notalar şarkısı için 2008 yılında Ehl-i Keyf grubuna yardımda bulunmuştur.
Sanatçı şu an Doçent Doktor olarak Mimar Sinan Üniversitesi’nde görevine devam etmektedir. Bu okulda dersler verirken çeşitli dergi ve gazetelerde şehircilik yazıları yayınlanmaktadır. Türkiye Kentleşmesinin Toplumsal Arkeolojisi adlı bir kitap yazan sanatçı, Ayrıntı Yayınları aracılığı ile 2004 yılında bu kitabı yayımlanmıştır.


Erbatur Çavuşoğlu – Zardanadam mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir