Enver Yılmaz – Zoruna mı Gitti Gardaş

Sanatçı Enver Yılmaz 1 Ocak 1973 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Yavuzeli ilçesine bağlı Beğendik köyünde dünyaya gelen ünlü sanatçı 9 kardeşten 3. olarak doğmuştur. Çok küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı henüz daha 13. Yaşında iken 1986 yılında ilk albümü Gurbet Kuşu ile müzik dünyasına adım atmıştır. İlk albümünde aradığı başarıyı elde edemeyen sanatçı uzun bir süre müziğe ara vermiştir. Bu süreçte müzik ile bağını koparmayan sanatçı ikinci albümü için yaklaşık on yıl kadar beklemiştir.
Aradan geçen 10 yıl kadar zaman sonunda ikinci albüm çalışmalarına başlamış ve 1998 yılında ikinci albümü Can Çiçeğim albümünü piyasaya sürmüştür. Albüm ile adını duyurmaya başlayan sanatçı 2000 yılında albüm ile aynı ismi taşıyan Can çiçeğim şarkısına ve Haltey şarkısına klip çekmiştir. Ardından 5 yıl kadar yeniden sessiz geçen bir süreç sonunda 2005 yılında Zoruna mı Gitti Gardaş şarkısına klip çıkarmıştır. Bu şarkısı ile çıkış yakalayan sanatçı ülke genelinde dinlenmeye başlamıştır. Enver Yılmaz – Zoruna mı gitti Gardaş büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmış ve başarılı bulunmuştur. Daha sonra aynı yıl Allahsız adlı şarkısına klip çekmiştir. Sanatçının başarıyı yakalaması tam 19 yıl sürmüş ve aradığı başarıyı sonunda yakalamıştır. 2008 yılında Mapushane ve Hele gel albümü ile çıkışını sürdürmüş ve müzik dünyasında çığır aşmıştır.
Son albümü Keseyim Kendimi Cano albümü ile çıkışını sürdüren sanatçı 2011 yılında Geleceğin Yok Senin adlı albümü ile adından yeniden söz ettirmiştir. 2008 yılında TVT müzik kanalında bir program sunmuştur. Bu programda ki başarısı ile 2010 yılında Flash TV de kader mahkumları için Türkiye’de ilk defa bir program yapılmıştır.


Enver Yılmaz – Zoruna mı Gitti Gardaş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir