Engin Nurşani – Adına Bir Çizik Çektim

Gerçek adı Engin Ayhan olan sanatçı 1984 yılında Almanya’nın Krefeld şehrinde hayata gözlerini açmıştır. Aşık Ali Nurşani ve Angelika Nurşani çiftinin iki çocuğundan küçüğü olarak dünyaya gelen Engin Nurşani küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymuş ve babasının da sanatçı kimliği sebebi ile hep müzik ile ilgilenmiştir. Küçük yaşlarda müzik eğitimi almaya başlayan sanatçı babası ile beraber konserlere katılmıştır. Yaşı ilerlemesi ile müzik çalışmalarına ağırlık vermiş ve albüm çalışmaları yapmasına karşılık babası bu çalışmalarına karşı çıkmıştır.
Babasını dinlemeyerek albüm çalışmaları için Almanya’dan İstanbul’a gelen sanatçı çalışmalarına burada devam etmiştir. 2003 yılında albüm çalışmaları sonucu ilk albümü Adına bir çizik çektim adı ile piyasaya sürmüştür. Engin Nurşani – Adına Bir Çizik Çektim dinleyenleri tarafından büyük beğeni toplamış ve halka tarafından sevilerek dinlenmiştir. Çalışmalarının sonuç vermesi ve çıkarmış olduğu albümün tutmasının yanı sıra babası da bu süreçte engel olmamış aksine yardımcı olmuştur. Babasının müzik dünyasında bulunmasını istememesinin sebebi olarak uzun yıllarını verdiği müzik dünyasında görmüş olduğu vefasızlığı öne sürmüştür. Görmüş olduğu bu vefasızlığın oğlu Engin Nurşani’nin de başına gelmesini istemeyen sanatçı baba böyle bir önlem almaya çalışmıştır. Fakat oğlunun başarıyı yakalaması ile bu çabadan vazgeçerek yardımcı olmuştur.
Sanatçı çıkış yapmış olduğu Adına bir çizik çektim adlı albümünün ardından 3 albüm çalışması daha gerçekleştirmiştir. 2006 yılında Mutlu musun, 2007 yılında Sen Nefsine Köle Oldun ve 2012 yılında Gözün Aydın adlı albümleri Türk müzik piyasasına sunmuştur. Babası sanatçıya Oğul ve Bülbül adlı şarkılarında şiir okuyarak yardımcı olmuştur. 2008 yılında geçirdiği trafik kazası ile uzun süre yoğun bakımda kalmış ardından iyileşerek müzik hayatına devam etmiştir.


Engin Nurşani – Adına Bir Çizik Çektim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir