Emre Pehlivanlar Moro

Karadeniz bölgemizin yetiştirmiş olduğu yetenekli müzisyenlerimizden biri olan Emre Pehlivanlar Rize’nin Pazar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu Lazona’da geçiren sanatçı Laz kültürü ile büyümüştür. Çocuk yaşta müziğe merak salar ve ilgi duyar. Yöresel çalgı aleti olan tulum öğrenmeye başlar. Kısa sürede tulum çalmayı öğrenir ve geliştirir. Bununla yetinmeyen sanatçı dönemin sanatçılarından da özenip daha sonra kemençe ve gitar çalmayı da öğrenir. Kısa sürede kendi deyimi ile multi entrümantal denebilecek seviyeye ulaşır. İlerleyen zamanlarda genç yaşında şarkı sözü yazmaya ve bestelemeye başlar. Türkçe, Lazca ve Gürcüce şarkı sözleri yazar ve yazdıklarını besteler.
Daha çok Karadeniz yöresinde bilinen Destan söyleyerek vokal yapmaya başlamıştır. Başarıları ile yetinmeyip müzik ile daha büyük başarılar hedefleyen Emre Pehlivanlar kısa sürede albüm çıkarmak için çalışmalara başlar. Albüm çalışmalarında en büyük desteğini yıllardır beraber çalıştığı Birol Topaloğlu’ndan alan sanatçı 2010 yılında Moro isimli ilk albümünü çıkarmıştır. Albümün yapımcılığını yine Birol Topaloğlu üstlenmiştir. Sanatçıya genç müzisyen arkadaşları Fatih Reyhan, Aydoğan Topal, Erdal Bayrakoğlu, Ferda Sümer ve Grup Nena’da büyük destek vermiştir. Emre Pehlivanoğlu ve Moro albümü daha çıkmadan yapım aşamasında daha birçok kişinin desteğini almıştır. Albümde 6 tanesi Türkçe 4 tanesi Lazca olmak üzere toplam 10 şarkı bulunuyor. Albümde yer alan Sevdalı bakışlar, Moro, Anderi do kaybana ve Ağlıyor Karadeniz gibi eserler sanatçının kendi yazdığı bestelerden olup Karadeniz ezgilerini taşımaktadır.
Karadeniz müziğine katkı sağlamak isteyen sanatçı ilk albümünü kendi müzik kariyerine bir başlangıç olarak görmektedir. Eserlerinden birine klip çekmeyi hedefleyen sanatçı bir çok yaşıtının cesaret edemediği işlere kalkışarak büyük işler başarmış ve Karadeniz’in son yıllarda yetiştirdiği genç yetenekler arasında kendine yer bulmuştur.


Emre Pehlivanlar Moro mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir