Emre Özdemir – Yum

Ünlü sanatçı Emre Özdemir 13 Haziran 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müzik ile ilk tanışması abisinin kendisine almış olduğu hediye bir gitar ile başlamıştır. Bu sayede müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı üniversite yıllarında da çalışmalarına devam etmiştir.1995 yılında ilk beste çalışmasını yapan sanatçı 2002 yılında Bilgi Üniversitesi Uluslar arası Finans Bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Uğur Babürhan ve Emre Yücelen ile birlikte müzik çalışmaları yürütmüşlerdir. Amatör olarak yaptıkları çalışmaları Fuat Güner ve Ozan Çolakoğlu ile çalışmalara başlayarak profesyonel olarak devam etmiştir.
Albüm çalışmalarına birçok ünlü isim ile devam eden sanatçı 2011 yılında Yum adı ile ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan albüm ile sanatçı birçok kişi tarafından sevilerek dinlenmeye başlanmıştır. Emre Özdemir – Yum tüm müzik piyasasında adını duyurmayı başarmış ve iyi bir giriş yapmıştır. Albümde bulunan Yum, Yalansız Olsun ve Yalanmış adlı şarkılarına klip çekmiştir. Sanatçı daha sonra 2015 yılında Beni Bırakın ve 2016 yılında Herkes Bizi Konuşuyor adlı albümleri piyasaya sürerek müzik severlerin beğenisine sunulmuştur. Albümleri ile birlikte kendi hayran kitlesine ulaşan sanatçı ülke genelinde birçok konserler vermiş ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür.
Ünlü sanatçı emre Özdemir büyük bir Fenerbahçe taraftarı olarak bilinmektedir. Sanatçı Emirhan Cengiz ile birlikte Fenerbahçe kulübüne bir şarkı bestelemiştir. Ardından yaptığı açıklama da büyük bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu ve kulüp için elinden gelenin en iyisini yaptığını belirtmiştir. Ayrıca yeni bir albüm çalışması yürüten sanatçı yeni albümün Mayıs ayında piyasaya sürüleceğini belirtmiştir. İkinci ve üçüncü albümlerinde albüm ile aynı ismi taşıyan şarkılarına da video klip çekerek sevenlerinin huzuruna sunmuştur.


Emre Özdemir – Yum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir