Emre Aydın – Afilli Yalnızlık

Sanatçı Emre Aydın 2 Şubat 1981 yılında Isparta’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk ve eğitim yıllarını burada geçiren sanatçı müzik hayatına ilk adımlarını barlar da canlı müzik söyleyerek başlamıştır. İzmir’e yerleşen sanatçı burada sahne aldığı barlarda büyük beğeni toplamıştır. Bornova Küçükpark’ta çıkmış olduğu barlarda sevilen sanatçı 2002 yılında Onur Ela ile birlikte 6. Cadde adlı müzik grubunu kurmuşlardır. 6. Cadde ile Türkiye çapında düzenlenen bir beste yarışmasında birçok adayı geride bırakarak Dönersen adlı çalışmaları ile birinci olmuşlardır.
Albüm çalışmaları içerisine giren sanatçı 2006 yılında çıkardığı solo albüm Afilli Yalnızlık adı ile Türk müzik piyasasına sunmuştur. Emre Aydın – Afilli Yalnızlık büyük beğeni toplamış ve birçok insan tarafından severek dinlenmiştir. Yalnızlık teması işleyen albümde performansı ile dinleyenleri kendine hayran bırakmıştır. Bu albüm sayesinde sanatçı, yılın en iyi rock müzik sanatçısı, yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı, yılın en iyi parçası, yılın en iyi albümü gibi 50’ye yakın ödüle layık görülmüştür. Bunun dışında ülkenin birçok şehrinde 4002e yakın konser ile sahne almıştır. Ardından çıkardığı albümlerde Kağıt evler, Beni biraz böyle hatırla, Eylül geldi sonra, Ölünmüyor ve Sen beni unutamazsın adlı albümleri piyasaya sunmuştur.
Sanatçı müzik hayatına giriş yapmış olduğu 2003 yılından itibaren birçok çalışma ile Türk sanat müziğine katkılar sağlamıştır. Özellikle rock müzik severlerin büyük ilgi ile takip ettiği sanatçı birçok konserler ile sevenleri ile buluşmuştur. Sayısız ödüle layık görülen sanatçı başarılı kariyerine aralıksız devam etmektedir. Bu süreç içerisinde Sony Müzik, 565 Müzik ve DMC Müzik gibi müzik şirketleri ile çalışmalarına devam eden sanatçının işini şansa bırakmadığı gözlemlenmektedir. Çıkış şarkısı Afilli yalnızlık ile beraber müzik hayatında aralıksız adından söz ettirmektedir.


Emre Aydın – Afilli Yalnızlık mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir