Emre Altuğ Sensiz Olmuyor

Emre Altuğ Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Besteleri ve eserleri ile beraber birçok alanda sanatçının başarıları yer almaktadır. 14 Nisan 1970 yılında dünyaya gelen sanatçı İstanbul şehrinde doğmuştur. Müzik hayatına ise sanatçı lise yıllarında gitar çalması ile beraber başlamış oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro bölümde ise eğitim aldı. 1990 yıllarının başında birçok önemli sanatçı için vokalistlik yapan sanatçı Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener ve Levent Yüksel gibi sanatçılar ile beraber çalıştı.
Emre Altuğ Sensiz Olmuyor şarkısı ile beraber kısa bir süre içerisinde büyük bir ün kazandı. Bu albümünden kazanmış olduğu kazancını ise o dönem içerisinde yer alan Baba Beni Okula Gönder kampanyasına bağışladı. Oyunculuk alanında da önemli dizilerde yer alan sanatçı Tatlı Hayat, Lise Defteri ve Sensiz olmuyor isimli dizlerde önemli roller alarak karşımıza çıktı. 2003 yılından bu yana önemli eserleri ve albümleri karşımıza sunmakta olan sanatçı halen müzik hayatına aktif bir şekilde devam etmektedir. Müzik hayatının beraberinde özel hayatı içerisinde sanatçının sunucu ve oyuncu olarak yer alan Çağla Şikel ile beraber bir dönem evliliği yer almaktadır. Bu evlilikten ise sanatçının çocukları bulunmaktadır.
Emre Altuğ Sensiz Olmuyor şarkısı ile beraber kazanmış olduğunu ününü günümüzde 2018 yılında çıkarmış olduğu Zalim Sultan albümü ile beraber devam ettirmektedir. Televizyon içerisinde ise sanatçının birçok önemli dizide yer aldığı göze çarpmaktadır. Sanatçıyı son olarak 2014 yılında Otel Divane dizisi ile beraber ekranlarda gördük. Sinema alanında ise sanatçının son olarak 2010 yapımı Sizi Seviyorum filmi ile beraber sinema sahnelerinde yer aldığını görmekteyiz. Tüm bu başarılarının beraberinde sanatçının seslendirme alanında da birçok projesi yer almaktadır.


Emre Altuğ Sensiz Olmuyor mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir