Emrah – Boynu Bükükler

Sanat dünyasında Küçük Emrah olarak tam adı Emrah Erdoğan olan sanatçı 1971 yılında Diyarbakır iline bağlı Ergani ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sanatçı daha bir buçuk yaşında iken babası vefat etmiştir. Bir süre daha burada kaldıktan sonra annesinin işi sebebi ile Elazığ’a taşınmış, eğitimine burada başlamıştır. Eğitimini burada tamamlayan sanatçı tekrar Diyarbakır’a dönüş yapmış kaset çalışmalarına başlamıştır. Eğitimi sırasında çevresindeki tanıdıklarının tavsiyesi ile dört tane amatör kaset doldurmuş Diyarbakır ve çevre illerde ilgi ile karşılanmıştır. Bu çalışmaların tutması ile profesyonel müzik hayatına atılmıştır.
Albüm çalışmaları için İstanbul’a gelen sanatçı uzun çalışmaların ardından 1984 yılında ilk albümünü Agam agam ve Gülom isimleri ile piyasaya sürmüştür. Küçük Emrah adıyla piyasada yer bulan sanatçı bir yıl sonra Yaralı isimli üçüncü albümünü çıkarmıştır. 1987 yılında çıkardığı Boynu bükükler ve Ayrılamam isimli albümleri büyük ilgi görmüş en çok satanlar listesinde yer almıştır. Emrah – Boynu bükükler adını ülke genelinde duyurmuş büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Şarkı sözü yazmaya başlayan sanatçı 1990 yılından itibaren kendi bestelediği şarkılar ile albüm çıkarmaya devam etmiştir. Yaklaşık 20 yıllık sanat hayatında toplam 18 tane albüm çıkaran sanatçı Selam sevdiklerime, Es deli rüzgar, Neşeliyim, Sevdim, Hoş geldin gülüm, Sen gülünce, Haydi şimdi gel, Sevdim mi tam severim, Narin yarim, Dura dura, Ya Hey ve sırasıyla daha birçok albüm çalışmaları ile Türk müziğine büyük katkı sağlamıştır.
Oyunculuk ile de ilgilenen sanatçı toplam 20 tane sinema filmi ve 3 tane dizide rol almıştır. Yurtiçi ve yurtdışında birçok konserler veren sanatçı Türkiye’nin dışında Almanya, Belçika, Hollanda, Yunanistan gibi birçok ülkede başarılı performansı ile temsil etmiş Özbekistan’da ödül almıştır.


Emrah – Boynu Bükükler mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir