Emir Ersoy – Cuban Portrait

14 Ekim 1977 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan sanatçı Calypso kralı olarak anılan Metin Ersoy’un oğlu olarak sanatın içinde dünyaya gelmiştir. Daha çocuk yaşlarda babasının konserlerinde orkestranın arasında yer almıştır. Eğitim yılları sırasında babasına sahnede yardım eden sanatçı, müzik hayatına böylelikle başlamıştır. Ardından Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından sahne eğitimi almıştır. 1997 yılında Alpay ile tanışan sanatçı, yaklaşık üç yıllık bir birlikteliğin ardından Alpay’ın Küçük bir öykü adlı albümünde aranjörlük görevini üstlenmiştir. 1998 yılında Cüneyt Akgün ile Mojito adlı grubunu kurmuşlar Türkiye genelinde birçok konserlerde yer almışlardır.
Müzik çalışmalarına ara vermeden devam eden sanatçı birçok grup ile çalışmalar yapmış konserler vermiştir. Bir süre çalışmalarına Brezilya’da devam eden sanatçı daha sonra Türkiye’ye geri dönmüştür. 2004 yılında Mariane Cidreira Reis ile konser ve stüdyo kayıt çalışmaları yapmıştır. 2007 yılında Fas asıllı sanatçı Saad Chemmari’nin Almanya’da çıkardığı birçok albümde aranjörlük yapan sanatçı 2008 yılında hazırlıklarını yaptığı albümünün kayıtlarını oluşturmaya başlamıştır. 2009 yılında Türkiye ‘nin ilk Latin-caz albümü olma ünvanını taşıyan Cuban Portrait adı ile piyasaya sürmüştür. Farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmiş bir anda hayran kitlesi yakalamıştır. Emir Ersoy – Cuban Portrait büyük bir çıkış yakalamış, bu dönemde birçok konser çalışmasının yanı sıra sahnelerde yer almıştır.
Sanat hayatı boyunca birçok sanatçının albüm çalışmalarında yardımcı olan sanatçı 2010 yılında Barınak Gönüllüleri Derneği’ne yardım amacı ile 10 Şarkı 10 Şarkıcı ile yaşama bir şans ver adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Albümde yer alan diğer sanatçılar Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Funda Arar, Metin Ersoy, Ayça Varlıer, Deniz Seki, Yaşar, Emre Altuğ gibi pop müziğin önde gelen isimleri katkılarıyla yardımda bulunmuştur.


Emir Ersoy – Cuban Portrait mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir