Emel Müftüoğlu Faka Bastın

1961 yılının Ekim ayında Afyonkarahisar da dünyaya gelen Emel Müftüoğlu asker bir babanın kızı olması sebebi ile okul hayatını farklı illerde tamamlamak zorunda kalmış ve sanat camiasında ünlü olmadan öncesine kadar yıllarca Afyonkarahisar TEK İdaresinde memur olarak çalışmıştır.
1985 yılı içinde Güneş gazetesinin düzenlemiş olduğu bir yarışma ile hayatının rotası değişmeye başlayan Müftüoğlu bu yarışmada birinciliğe layık görülmüştür. Aynı yarıma içinde ikinciliğe layık görülen Erdal Çelik ile yollarını müzik hayatında bileştirme kararı alan çift yıllar boyunca Emel-Erdal olarak anıldı ve çok başarılı işlere imzalarını birlikte attılar. Özdemir Erdoğan’a ait olduğunu bildiğimiz ART’den 1985 yılına tekabül eden zamanda “ Öyle Bir Aşk “ ve 1988 yılına tekabül eden zaman içinde de “ Alaturka Benim Canım “ adlı 2 albüm çıkararak bir süre daha yollarına devam ettiler. 1989 yılına geldiğimiz zaman herkes tarafından sürpriz olarak değerlendirdiği bir kararla Emel-Erdal çifti müzik hayatlarında yollarını ayırma kararı adılar. Çok geçmeden aynı yıl içinde Emel Müftüoğlu solo müzik hayatına start vermiş oldu.
Yaşamına müzik yanında sinema, dizi gibi seçenekleri de alarak yoluna devam eden Emel Müftüoğlu Emel-Erdal çifti olarak başarıdan başarıya koşmuş olsalar da asıl başarısı solo çalışmaları sırasında gelmiştir ve Türkiye ‘ nin onu çok uzun yıllar hatırlayacağı eserleri seslendirerek kalplerde yer etmiştir. Emel Müftüoğlu Faka Bastın bir slogan gibi uzun yıllardan düşmeyen ve Müftüoğlu ile özdeşleşmiş bir parça olarak müzik arşivlerinde yerini almış bir eserdir. Onno Tunç, Deniz Arcak, Nazan Öncel, Bendeniz ve daha nice ünlü isim ile çalışma şansı yakalayan Emel Müftüoğlu müzik kariyerinde başarıdan başarıya koşmuş sanatçılardandır.


Emel Müftüoğlu Faka Bastın mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir