Ege – Senden Uzak

Gerçek adı Levent Ak olan sanatçı 15 Aralık 1968 yılında İzmir’de hayata gözlerini açmıştır. Çocuk yaşlarda aldığı Klavyeli sazlar eğitimi ile müziğe ilk adımını atmıştır. İlerleyen zamanlarda Maria Rita Epik ile tanışan sanatçı, hayranı olduğu bu kişiden gitar ve bestecilik dersleri almıştır. Bu süreçte kendi beste çalışmalarına da başlamıştır. Kendi yazıp seslendirdiği Yaz aşkım adlı şarkısı 2014 yılında yaşadığı İzmir’de yerel radyo kanallarında çalmaya başlayınca bu yörede ismini duyurmaya başlamıştır.
Radyo yayınlarında çalınan Yaz aşkım adlı demo kaydı beğenilmesi ile albüm çalışmalarına hız veren sanatçı İstanbul’a yerleşmiştir. Uzun çalışmalarının sonucu Senden uzak adlı albümünü piyasaya süren sanatçı ülke genelinde büyük beğeni kazanmıştır. Ege – Senden uzak çıkış yapmış her yerde dinlenir olmuştur. Sanatçı uzun süren çalışmalarının meyvesini almış sadece yorumcu olmadığını herkese ispatlamıştır. Aralıksız çalışmalarına devam eden sanatçı 1997 yılında ikinci albümü Sevildiğini Bil Yeter adı ile piyasaya sürmüştür. Bu albümde sanatçıya Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi birçok sanat dünyasının önemli isimleri dışında, Deniz Seki ve Aylin gibi ünlü isimler de vokal yaparak sanatçıya yardımcı olmuştur. Bu yıldan sonra 2000’de Sevdanın denizinde, 2001 yılında Aşkların en güzeline, 2003 yılında Sonsuza kadar, 2006 yılında Bir İzmirli’nin not defterinden, 2008 yılında Karnaval, 2010 yılında Suya düşen sesler, 2014 yılında Yalan ve son olarak 2018 yılında İsyan şarkıları, adlı albümlerini de sırası ile piyasaya sürmüştür. Bestelerinin birçoğu farklı dillere çevrilerek seslendirilmiştir.
Ünlü sanatçı 2014 yılında EGEOLİVE adında zeytinyağı üzerine bir şirket kurmuştur. Şirketin başında iş hayatına devam eden sanatçı ayrıca 1995 yılında başladığı profesyonel müzik kariyerine de ara vermeden çalışmalarını sürdürmektedir.


Ege – Senden Uzak mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir