Efkan Şeşen – Dokuz Altı Yollarında

Sanatçı 1963 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası Artvin iline bağlı Arhavil ilçesinden buraya gelmiş olup sanatçı aslen Artvinlidir. Sakin bir çocukluk geçiren sanatçı bu yıllarını Kadıköy’de yaşamıştır. Lise eğitimini de başarı ile bitiren sanatçıyı üniversite yıllarında sancılı ve zor bir süreç beklemektedir. Bu anı karanlık yılların başlangıcı olarak adlandıran sanatçı, 12 Eylül 1980 yılı olayları nedeni ile gözaltına alınarak tutuklanmıştır. Uzun süren mahkeme süreci sonunda yeniden özgürlüğünü almıştır. Zor bir süreçten geçen sanatçı kendini müzikte bulmuştur. Grup Yorum ile yolları kesişen sanatçı yaklaşık dört yıl bu grupla çalışmalarını sürdürmüştür.
Müzik hayatına bireysel olarak devam etmek isteyen sanatçı 1991 yılında gruptan ayrılarak yoluna kendi devam etmiştir. İlk solo albümü Dokuz Altı Yollarında adı ile yayımlamıştır. Efkan Şeşen – Dokuz Altı Yollarında büyük bir beğeni görmüştür. Çıkış yakalayan sanatçı aynı ikinci albümü Gün Ağarırken adlı albümünü yayınlamıştır. Daha sonra sırası ile Göçer oldum, Merhaba, Gözleri hala çocuk, Dar kapılar, Pek de tanınmayan Karadeniz, Gölgeler şehri, Yüreğine, Vazgeçtim adlı albümlerini çıkarmıştır. Bunların dışında Renkler ve Islıklar adlı 2 albümünde ıslık çalarak şarkı söyleyen sanatçı bu alanda ilktir. 2012 yılında sanatta 25. Yılını Soluk soluğa 25 yıl adlı albümü ile süsleyen sanatçı son olarak 2015 yılında Eski Şarkılar Yeniden adlı son albümünü piyasaya sürmüştür.
1995 yılında kendisi gibi sanatçı ve öğretmen olan Didar Şeşen ile evlenen ve evliliklerini günümüze kadar taşıyan çiftin, Ezgi adında bir kızı ve Sinan adında bir oğlu olmuştur. Oğlu da kendisi gibi müzisyen olan sanatçı çeşitli albümlerde eşi ve oğlu ile düetler yapmıştır. Sanatçı Artvin ve İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir.


Efkan Şeşen – Dokuz Altı Yollarında mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir