Edis – Roman

Son dönemlerin ünlü şarkı yazarı ve şarkıcı olan Edis Görgülü, 28 Kasım 1990’da Londra’da doğdu ve İzmir’de büyümüştür. Eğitim hayatının dışında tutkusu olan müzik için bu yönde de eğitim almıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne gitmiştir. Her ne kadar eğitim hayatında albüm çıkarma çabaları olsa da başarılı olamayıp oyunculuğa başlamıştır. ‘Dinle Sevgili’, ‘Hayatımın Rolü’ gibi dizilerde rol almıştır. Üniversitede iken arkadaşları ile gittikleri bir barda karaoke de çıkıp şarkı söylemesi ile müzisyenlik konusunda şansı açılmıştır ve teklif almıştır.

Müzik kariyerinde önemli bir nokta olan 2014 yılının Aralık ayında çıkardığı ‘Benim ol’ ile başarılı bir çıkış yapmıştır. Bu şarkısı Türkiye’de hit olup MusicTopTR Resmi Listesi’nde 2. Sıraya kadar çıkmıştır. Daha sonra ‘Dudak’, ‘Çok Çok’ gibi başarılı single’lar çıkartarak müzik listelerinde yerini almıştır. Ünlü şarkıcı şimdiye kadar Altın Kelebek Ödülü, Kral Türkiye Müzik ödülü gibi ’ En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’ dalında ödüller kazanmıştır. 2015 yılında bir hafta boyunca Türkiye’nin Google’da aradığı ilk isim olmuştur. İnsanlara yardım etmeyi seven sanatçı, Kansersiz Yaşam Derneği tarafından düzenlenen bir etkinlik için bir takım özel eşyalarını bağışlamıştır.

Edis Görgülü’nün son albümünden sonra heyecanla beklenen yeni albümü ‘An’ 7 Mart’ta yayınlandı ve güzel bir çıkış yakaladı. Bu merakla beklenen albüm dinleyiciden tam not almış görünüyor. Birbirinden benzersiz 12 şarkı içeren albüm günümüz modern pop anlayışını güzel yakalamış. İşte Roman gibi şarkı; Albümün açılış şarkısının adı ‘Roman’ çoğu şarkısında olduğu gibi söz ve müzik Edis’e ait. Ozan Çolakoğlu ise düzenlemeleri üstlenmiş. Şarkının dinlenmesi şimdiden 35 milyonu geçmiş.Albümün bir diğer sürprizi ise Yasemin Mori. Ünlü şarkıcı ‘An’ albümünün ‘Sevişmemiz Olay’ şarkısını Yasemin Mori ile beraber söylüyorlar. Uzun zamandır sadece single’larını dinlediğimiz sanatçı artık güzel bir albüm ile karşımızda. Sanatçının sonraki projeleri merakla bekleniyor.


Edis – Roman mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir