Edis İlhan – Unut Beni

Sanatçı 10 Eylül 1977 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. İlk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimini Kabataş Erkek lisesinde tamamlayan sanatçı, üniversite eğitimi için Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne başlamıştır. Bu yıllarda hayatının dönüm noktası olacak Gece Yolcuları adlı grubu Uğur Arslantürkoğlu ile birlikte kurmuştur. Üniversite eğitimini de başarı ile tamamlamıştır.
Sanatçı müziğe ilgisini daha lise yıllarında arttırmıştır. Bu yıllarda etnik vurmalı çalgılar ile ilgili dersler almıştır. Bunun yanı sıra çeşitli gruplarda tumba, bongo, doli, bendir gibi vurmalı sazlar çalmıştır. Kurdukları Gece yolcuları adlı grup ile de uzun süre sahne alan sanatçı bir yandan da albüm çalışmaları yürütmektedir. Birçok sahnede yer almalarının yanı sıra katıldıkları festivallerde de kendi hayran kitlesini oluşturmaya başlamıştır. 2004 yılında çıkardıkları ilk albüme grubun ismini vermişlerdir. Albümde ki Unut Beni adlı şarkıya klip çekmişler ve müzik severlerin beğenisini toplamışlardır. Edis İlhan – Unut beni büyük bir çıkış yakalamış daha sonra 2 şarkılarına daha klip çekmişlerdir. Yakaladıkları çıkışla 2. Albüm çalışmalarına aralıksız devam etmiş ve 2 yıl sonra ikinci albümleri Gece Yolcuları 2 müzik marketlerde yerini almıştır. Bu albümden de 3 şarkıya klip çekmiş ve ekranlardan uzun süre inmemiştir. 2008 yılında Kalbin kadar yakın, 2010 yılında GC2010 ve 2013 yılında Neden adlı albümleri piyasaya sürülmüştür. 2009 yılında grup dağılma aşamasına gelse de sanatçı grubu terk etmemiş ve yeniden toparlamıştır.
Kurulduğu yıldan beri grubun değişmez üyesi olan sanatçı vokal ve perküsyon çalışmalarını üstlenmiştir. TMC ve EMI müzik şirketleri ile çalışmalarına devam etmektedir. Fenerbahçe’nin 100. Yıl ve Trabzon spor’un 40. Yıl kutlamaları için marş bestelemiştir. Katıldığı birçok konserde başarılı performanslar sergilemişler ve grup olarak birçok ödüle layık görülmüşlerdir.


Edis İlhan – Unut Beni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir