Edis – Benim Ol

Tam adı Edis Görgülü olan sanatçı 28Kasım 1990 yılında İngiltere’nin Londra kentinde dünyaya gelmiştir. Eğitim ve iş hayatı için Londra’da bulunan Türk ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçının annesi bir kafe de işletmecilik yaparken babası BBC Radyo da çalışmaktadır. Daha sonra ailesi ile İzmir’e gelen sanatçı henüz daha 4 yaşında iken piyano dersleri almaya başlamıştır. Lise eğitimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde okuyarak tamamlamıştır. Bu yıllarda Expo 2015 adayı İzmir’in tanıtım çalışmalarında yer almıştır. Bir dönem İzmir Kent Orkestrasında solistlik yapmıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesinde eğitimine başlamıştır. Daha sonra İstanbul üniversitesi Devlet konservatuarı bölümünü kazanan sanatçı eğitimine iki okulda birden devam etmiş zorlandığı için geri bırakmıştır.
Albüm çalışmaları için çalışmalar yapan sanatçı yardım bulamadığı için oyunculuğa yönelmiş ve ajanslara başvurmuştur. Dinle Sevgili adlı dizide Barış, Hayatımın Rolü adlı dizide Uygar isimli karakterleri canlandırmıştır. Menajeri Şebnem Özberk’in aracılığı ile Kenan Doğulu ile tanışan sanatçı çeşitli demolar kaydetmiştir. Müziğe tekrar dönüş yapan sanatçı daha sonra Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı ile tanışmıştır. PDND Müzik ile albüm anlaşması imzalayan sanatçı Benim ol adlı single albüm çalışmasını piyasaya sürmüştür. Edis – Benim ol uzun süre müzik kanallarında en üst sıralarda yer almıştır. İlk albümü ile çıkış yakalayan sanatçı birçok ödüle hak kazanmıştır. Şarkıcılıkta önü açılan sanatçı daha sonra birçok single ve albüm çalışması yapmıştır.
Mihael Jackson, Sezen Aksu ve Tarkan hayranı olan sanatçı Barış Manço için ise ayrı bir parantez açmış Çocukluğumda büyük etkisi var diyerek bahsetmiştir. Hedefi batı ve doğu müziğini birleştirmek olan sanatçı hedefine başarı ile yaklaşmaktadır.


Edis – Benim Ol mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir