Edip Akbayram – Kendim Ettim Kendim Buldum

Ünlü sanatçı 29 Aralık 1950 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Şanssız bir çocukluk geçiren sanatçı henüz 9 aylıkken çocuk felci geçirmiştir. Bu hastalıklar ile çocukluğunu geçiren sanatçı müziğe tutkusu da bu yıllarda başlamıştır. Çocukluk yıllarında biriktirmiş olduğu harçlıkları ile ünlü sanatçıların konserlerine giderek eve geldiğinde bu sanatçıların taklitlerini yaptığını belirtmiştir. Çocukluk yaşlarında kurmuş olduğu grup ile düğün salonunda çalışarak müzik hayatına başlamış olmaktadır. Lise yıllarında kurmuş oldukları Siyah Örümcekler adlı grup ile Pir Sultan ve Karacaoğlan deyişleri üzerine besteleri çalarak söylemişlerdir.
Sanatçı ve grubu ile birlikte albüm çalışmalarını yine lise yıllarında gerçekleştirmiştir. Bu yıllar da çıkarmış oldukları Kendim ettim kendim buldum adlı ilk albümlerini piyasaya sürmüşlerdir. Albüm 2 farklı isim ile piyasaya sürülmüş ve biri grubu ile birlikte diğeri Edip Akbayram – Kendim Ettim Kendim Buldum adı ile piyasaya sürülmüştür. Albüm büyük beğeni toplamış ve sanatçı ismini piyasada duyurmasına yardımcı olmuştur. Daha sonra sanatçı Gaziantep’ten Adana’ya geçmiştir. Adana sanatçının kurduğu orkestra ile ilk sahneye çıktığı şehir olarak yer almaktadır. 1968 yılında İstanbul’a geçerek müzik hayatına devam etmiştir. İstanbul’a gelmesinin ardından 1971 yılında Altın Mikrofon Yarışmasına katılan sanatçı Aşık Veysel’in bir şiirine gerçekleştirdiği beste olan Kükredi çimenler ile birinci olmuştur. Sanatçının başarıları bu yıllardan sonra yükselerek devam etmiştir.
Sanatçı kariyeri boyunca sayısız sahne performansı sergilemiş ve ülkenin çeşitli şehirlerinde yüzlerce konserler vermiştir. Başarılı sanatçı Türk müziğine katmış olduğu eserler ile tanımayan kimse kalmamıştır. Birçok ödüle layık görülen sanatçının başarıları ödüllendirilmiştir. 1979 yılında Ayten Hanım ile evlenen sanatçının bu evlilikten Türkü ve Ozan isminde bir oğlu ve bir kızı dünyaya gelmiştir.


Edip Akbayram – Kendim Ettim Kendim Buldum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir