Eda Özülkü Vara Vara

İki haziran bin dokuz yüz altmış altı yılında İzitte dünyaya geldi. Ama aslen Mersinli olmaktadır. İlk okul ve orta okulu İzmitte tamamladı. Liseyi ise İstanbul da okumuştur. Sonra Marmara üniversitesinde müzik bölümü okudu ve mezun oldu. Aynı zaman da Marmara üniversitesinde şan eğitimi de almıştır. Burada ayrıca yüksek lisans yaptı. Marmara üniversitesinde kendisi görev aldı. Bilfen adlı çamlıca ilk öğretim okulunda müzik öğretmeni oldu. Eda Özülkü bin dokuz yüz doksan üç yılında albüm çalışmalarına başladı. Eşi Metin Özülkü şarkı bestelerdi Eda Özülkü ise şarkının sözlerini yazıyordu. İki bin on beş tarihindev eşi ile birlikte bir televizyon programına katıldılar. Programın adı ise ben bilmem eşim bilir idi.
Eda Özülkünün albümlerinin bazıları şunlardır. Parolayı söyle dalgacı al beni böyle aşk olmaz ıssız ada uçurdum da uçurdum ve ince sızımdır. Eda Özülkü iki bin dört tarihinde iken masalcılar grubuna katıldı. Burada tüm çocuklara masallar anlatan projede yer almıştır. Eda Özülkü hakkında ve kim olduğu hakkında bilgi almak için bu yazımızı lütfen okuyun. Emin olun ki istediğiniz bilgileri alacaksınız. Şarkıları ve albümlerinin isimleri de burada yer almıştır. Eda Özülkü şu an albüm çalışmalarına ara vermiş durumda ama isterseniz şarkılarını açıp dinleyebilirsiniz.
İki bin üç yılında çıkardığı ince sızım albümünün içerisinde Eda Özülkü vara vara şarkısı ile dikkıat çekti. Şarkısı çok dinlenildiği için popülerdir bu müziği. Sesi ile vara vara şarkısını çok iyi yorumlamıştı. Vara vara şarkısı hareketli olduğu için de yıllarca dilden kolay, kolay düşmedi. Eda Özülkü sesi ile tüm şarkılarını çok iyi yorumlayan bir sanatçıydır bilginiz olsun görüşmek dileğiyle…


Eda Özülkü Vara Vara mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir