Ebru Yaşar – Seni Anan Benim İçin Doğurdu

Ağrı kökenli anne ve memur babanın çocuğu olarak Ankara da dünyaya gelmiştir. Doğum tarihi 8 Ağustos 1977 dir. Lisenin bitiminden sonra İstanbul a gelerek sanat hayatına adım atmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği Bölümü nde okuyup mezun olmuştur. 1995 yılının Mayısında Bu Sahilde adındaki ilk albümünü piyasaya çıkarmıştır. Bu albüm Burhan Çaçan şirketi aracılığıyla piyasa çıkmıştır. İkinci klibi Vurulur Düşlerim şarkısına çekilmiştir.
1999 yılı Şubatında İbrahim Tatlıses in yardımıyla Seni Anan Benim İçin Doğurmuş adlı şarkısı piyasaya sürmüştür. Bu şarkıyla Türkiye de büyük bir etki yaratan ve hitler arasına adını yazdıran Yaşar Türkiye piyasasına kendisini ispatlamıştır. Aynı yıl içerisinde albümü 1 milyon barajını aşarak en çok satan albüm unvanına kavuşmuştur. O dönemde magazin dergilerinin kapağını İbrahim Tatlıses le paylaşan ve aralarında büyük bir aşk yaşandığı iddia edilse de Yaşar, Tatlıses le yakın arkadaş olduğunu, aralarında bir şey yaşanmadığını söylermiştir.
İlerleyen yıllarda Üç dilde ( Türkçe, Kürtçe ve Arapça ) yorumladığı çıkış şarkısı Delidir, üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlenmiş ve de izlenmiştir. 2012 yılında uzun kariyerinin ilk single parçasını piyasaya sürermüştür. Bu çalışma Ağlayamıyorum dur. Aralık 2014 te sadece dijital platformlarda yer alan Cumartesi isimli single çalışmasını yayımlamıştır 2017 yılındaysa son albüm çalışması olan Haddinden fazlayı çıkarmıştır. 41 yaşındaki sanatçının ilerleyen dönemlerde yeni albüm ve single çalışmaları yapmasını umuyoruz. Kariyerindeki birçok başarılı çalışmanın arasında en sevilen şarkısı şüphesiz Ebru Yaşar-Seni Anan Benim İçin Doğurdu dur. Neredeyse bütün yaş gruplarına hitap eden bu hareketli hit parça hala ilk çıktığı günkü lezzetini korumaktadır.


Ebru Yaşar – Seni Anan Benim İçin Doğurdu mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir