Doğuş – Gamsız

Gerçek adı Orhan Baltacı olan sanatçı, Ailesinin Rize ilinin İkizdere ilçesinden Almanya’ya taşınması ile 30 Haziran 1974 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin Türkiye’ye gelmesi ile 4 yaşında Türkiye’ye gelen sanatçı, aile içindeki sorunlar sebebi ile evden kaçarak sokaklarda yaşamaya başlamıştır. Çok zorlu günler geçiren sanatçı çocuk yaşta olmasına rağmen üstesinden gelmiştir. Müziğe büyük ilgi duyan sanatçı şarkı sözleri yazmakta ve bestelemiştir.
1997 yılında İskender Ulus ile tanışan sanatçının hayat akışı tam anlamı ile bu günlerde değişmiştir. Adını Doğuş olarak değiştirmiştir. Aynı yıl çıkardığı söz ve müziği kendi çalışmaları olan Doğuş adlı ilk albümünü piyasaya sürmüş ve büyük başarı yakalamıştır. Özellikle albümde yer alan Gamsız adlı şarkısı büyük yankı uyandırmıştır. Doğuş – Gamsız uzun süre şarkı listelerinde ilk sırada kalmıştır. Bu şarkının dışında Uyan ve Ben sensiz ne yaparım adlı şarkıları da albümde yer alan dikkat çeken şarkılardır. 1998 yılında ikinci albümü Doğuş ve Şarkıları adlı albümü piyasaya süren sanatçı 2000 yılında Hadi Hızlandır adlı üçüncü albüm ile başarılı müzik kariyerine devam etmiştir. Daha sonra 2001 yılında Sevdim, 2002 yılında Denge ve 2004 yılında 6. His adlı albümlerini çıkarmıştır. 2005 yılında yıllardır çalıştığı Ulus müzikten ayrılarak Promise Production ile anlaşan sanatçı Tam Doğuş adlı albümü çıkarmıştır. Ardından kendi müzik şirketini kuran sanatçı Doğ müzik adını vermiştir.
Çalışmalarına kendi müzik şirketi ile devam eden sanatçı Herbişeyim, Bozuk, Ten, On bir de bir, Kırık Hançer, Beşi bir yerde, Burası Türkiye, Naptın gari lo, Sevgilerimle, Aklında bulunsun, Yara bende ve Ring adlı albümlerini yayınlamıştır. 2014 yılında Azerbaycan’da sunuculuk yapan Xosqedem Baxseliyeva ile evlenerek hayatlarını birleştirmişlerdir.


Doğuş – Gamsız mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir