Doğukan Manço – Sakin Ol

Sanatçı Doğukan Manço 19 Mayıs 1981 yılında Belçika’da dünyaya gelmiştir. Barış Manço’nun büyük oğlu olarak dünyaya gelen sanatçı kendisini direk olarak sanatın içinde bulmuştur. Çocuk yaşlarda özel piyano ve gitar dersleri alarak müzik hayatının ilk adımlarını atmıştır. Fakat babası Barış Manço’nun ani ölümü sonrasında müzik ve medya alanlarında çıkmamıştır. Uzun bir süre ekranlardan uzak kalan sanatçı babası Barış Manço adına sergilenen bir anma etkinliği sırasında Beyoğlu’nda ilk defa kalabalık önünde DJ performansı sergilemiştir. Bunun ardından çeşitli sorumluluk projelerinde DJ performansı ile yer almıştır.
2012 yılında kendine ait kurmuş olduğu Manço Prodüksiyon ile ilk çalışması Binlik Demlik adlı single çalışmasını müzik piyasasına sürmüştür. Kariyerini DJ’lik ve müzik prodüktörlüğü üzerine kuran sanatçı ikinci single çalışmasını 90ların ses getiren şarkılarından Sakin Ol adlı şarkı üzerine yapmıştır. Tuğba Yurt ile birlikte seslendirdiği şarkı 2014 yılının en çok dinlenen şarkıları arasında yer almıştır. Doğukan Manço – Sakin ol ile büyük çıkış yakalamış ve herkesin severek dinlediği şarkılar arasında yer almıştır. Ayrıca birçok televizyon ve radyo programlarında çalınmaya başlamış ve sıralamalar da üst sıralarda yer almıştır. 90lı yılların sevilen şarkısı Sakin Ol tekrar gündeme gelmiş ve yeni bir jenerasyona tekrar sunulmuştur. Sanatçı bu çalışmasının ardından 2016 yılında Yüzleşme ve 2018 yılında Zalim Sultan adlı single çalışmalarını da müzik piyasasına sürmüştür.
2013 yılında Acun Ilıcalı’nın sunmuş olduğu Survier adlı yarışmaya katılarak yarışmada hilmicem İntepe’nin ardından ikinci olarak tamamlamayı başarmıştır. Ardından Surviver All Star adlı yarışmaya da davet edilen sanatçı bu yarışmada ünlüler bölümünde yer almış ve yaklaşık 4 ay kadar yarışmanın ardından elenerek yarışmaya veda etmiştir. 6 Aralık 2015 yılında eşi Tuğba Mecit’ten boşanmıştır.


Doğukan Manço – Sakin Ol mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir