Dilber Ay Ötme Bülbül

Dilber Ay 1.1.1956 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuştur. Kahramanmaraşta sadece üçüncü sınıfa kadar okuyabildi. Oldukça fakir bir aileden gelmektedir. Sonrada Kahramanmaraştan Ankara şehrine göç ettiler. O yıllarda Düzcede oturuyorlardır. Ama Düzcede de okula gidemiyordur. On üç yaşında iken yaşlı bir adam ile evlendirilmek zorunda kaldı. O yıllarda Düzceye güzel sesler bulmak için radyocular gidiyordu. Dilber Ay hemen o yıllarda radyoya kıatılmıştır. Dilber Ay birinci olmuştur. Radyoda tanındıktan sonra evliliğinden boşanmıştı. Tam altmış albüm çıkardı. Dilber Ay Almanya ülkesinde iki kere cezaevine girmiştir.
Dilber Ayın albümlerinin bazılarını sizler için yazalım. Hazal barak muhabbeti postacı emmi yandım eyvah bırak ona da dokunma oturdum mezar taşına maraşlı gelin alıp başımı gideyim be zalim ötme bülbül ve hacı ağadır. Dilber Ay arabesk müziğinin en güçlü isimlerinden bir tanesidir. Dilber Ay hakkında bilgi almak için ve Dilber Ayın kim olduğunu merak ediyorsanız bu yazımızı okuyunuz.
İki bin dokuz tarihinde Dilber Ay ötme bülbül isimli şarkı ile çok ses getirmiştir. Diğer sanatçılarda bu şarkıyı söylemeye başlamıştı. Ama Dilber Ay güçlü sesi ile ötme bülbül şarkısını çok kuvvetli yorumlamıştır. Dilber Ay hakkında bilgi almak için ve kim olduğunu merak ediyorsanız eğer bu yazımızı okumalısınız. Dilber Ay kendine has sesi ve kendine has tarzı ile de çok beğenilmektedir. Gündeme de ara sıra gelmektedir. Çocuk yaşta başladığı müziğe ilgisi ile çok başarılı olmuştur. Bu sayede de arabesk müziğinin en güçlü ismi ve arabesk müziğinin en güçlü bir şekilde yorumlayan bir isim haline gelmiştir. Dilber Ay sevenlerine albümleri ile her zaman karşısına çıkmıştır. Ama şimdi Dilber Ay albüm çıkarmaya ara vermiştir.


Dilber Ay Ötme Bülbül mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir