Diclehan Baban – Battal Gazi

Ünlü Diclehan Baban bin dokuz yüz otuz dört tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya geldi. Bin dokuz yüz elli tarihinde de radyo da şarkı söylemeye başladı. Diclehan Baban filmlerde hep kötü rollerde yer aldı. Baştan çıkaran sarışın kadın üvey anne ve kötü sarışın kadın gibi rollerde yer almıştır. Bin dokuz yüz altmış yılında Diclehan Baban kamera karşısına geçmiştir. Türk sinemasında oynarken hep sarışın kadın rolündeydi. Aynı zamanda da yardımcı kadın oyuncu rollerde de yer almış kendisi. Kötü rollerde oynadı ama sonunda kendisi mutsuz olmuştu. Gazinoların vazgeçilmez solisti idi.
Diclehan Baban gerçek hayatında da malesef mutsuz olmuştu. Yani kötü bir hastalığa yakalanmıştır. Üç aralık bin dokuz yüz yetmiş sekiz yılında İstanbul şehrinde ölmüştür. Diclehan Babanın yer aldığı filmlerin bazılarını yazalım. Kanlı sevda memleketin belaları Züleyha aşkın kaderim oldu çılgın bakireler hesabı görelim kiralık katil mualla yaralı ceylan şerefimle yaşarım katil kim güzel şoför kara gözlüm acı yalan ana yüreği aşk yarası derindi sokak kedisi asi kabadayı deli murat bir yıllık yol kader ayırsa bile kucaktan kucağa battak gazi siyahlı kadın çiçekçi kız bir garip adam hızlı yaşayanlar bire on vardı çapkın hırsız acı ve tatlı ikimize bir dünya yedi günlük aşj küçük kahraman elveda hatıralar namus uğruna ve otobüs yolcuları.
Diclehan Baban Battal Gazi filminde çok meral saldı ve tanınmıştı. Battal gazi filmi o yıllarda çok beğeniliyordu. Sonrasında yeşilçamın en iyi artistlerinden biri olmuştu. Battal Gazi filminde yakaladığı başarıyı diğer tüm filmlerde de yakalamıştı. Battal Gazi filminde başrol oynamasa da oldukça dikkat çeken ve insanlar tarafından ilgi çeken bir oyuncu haline gelmişti.


Diclehan Baban – Battal Gazi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir