Deniz Yılmaz – Kurban

Sanatçı Deniz Yılmaz 5 Şubat 1974 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Eğitim yılları boyunca yer jimnastiği ile ilgilenmiş fakat sakatlanınca bu alanı bırakmak zorunda kalmıştır. Bunun ardından gitar öğrenmeye başlayan sanatçı müziğe bu şekilde ilk adımlarını atmıştır. Üniversite hayatına 1993 yılında başlayan sanatçı Bilkent Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. Burada arkadaşları ile birlikte bir müzik kulübü açmıştır. Ardından 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünü kazanarak burada eğitime devam etmiştir.
Profesyonel olarak müziğe ilk adımları lise yıllarında olmuştur. Bu yıllar da katıldığı birçok şarkı yarışmasında gitarist ve solist olarak derece almıştır. Ardından ismini duyurmaya başlayan sanatçı profesyonel olarak sahne almaya başlamıştır. Ardından 1995 yılında Outside grubuna dahil olmuştur ve bu grup ile birlikte birçok yarışmalar da yer almıştır. Yabancı şarkılar seslendiren grup daha sonra Türkçe müziğe yönelerek adını Kurban olarak güncellemiştir. Deniz Yılmaz – Kurban bir dönüm noktası olmuştur. 1999 yılında çıkan Kurban albümü Türkiye pop piyasasından kaybolup gitmesi beklenirken büyük bir patlama yaşamış ve rock müzik severler tarafından desteklenmiştir. Bununla birlikte sanatçı ve grubunun birçok albüm çalışmasına yardımcı ve kaynak oluşturmuştur.
Sanatçı Deniz Yılmaz Türk rock müziğine katmış olduğu eserler ile büyük katkı sağlamıştır. Beraber olduğu kurban müzik grubunun dışında birçok gruba çeşitli yardımlar ile destek olmuştur. Direc-t grubuna Rus Kozmonotları adlı albümünün prodüktörlüğünü üstlenmiş ve başarı ile yerine getirmiştir. Ayrıca Şebnem Ferah, Demir Demirkan gibi birçok müzisyene yazdığı şarkı sözleri ile destek olmuştur. Kendi solo albümü içinde çalışmalar yürüten sanatçının Sinan Güngören ile birlikte Totem ismini verdikleri bir müzik grupları da bulunmaktadır.


Deniz Yılmaz – Kurban mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir