Deniz Ünel Hey Özgürlük

1996 yılında İstanbul Kadıköy de İtalyan bir anne ve Türk bir babanın 2. çocukları olarak dünyaya gelen Deniz Ünel Türk / İtalyan şarkıcı olarak hafızalarda yer almış bir sanatçıdır. 21 – 26- Kasım 2006 tarihleri arasında Züfü Livaneli’nin Hey Özgülük adlı parçası ile İtalya da düzenlenen ve RAI televiyonunda 5 gece boyunca verilen çocuk şarkı yarışması içinde Hey Özgülük isimli parçanın yeni aranjmanı ile Türkiye’yi temsil etmiş ve bu yarışmada Deniz Ünel’e UNISEF iyi niyet elçisi olarak tanınan Piccolo Coro Mariele Ventre çocuk korosu eşlik etmiştir ve Deniz Ünel bu yarışmada İtalya da evlerden gönderilen oylarla 3. olmasının yanında bu şarkı en iyi yabancı şarkı olarak seçilmiştir.
2007 yılını Nisan ayında NTV tarafından hazırlanan ve desteklenen Okul Ekliyoruz kampanyasında ayrıca yer alan Deniz Ünel bu kampanya da ayrıca yer alan Zülfü Livaneli ile birlikte hey Özgürlük isimli eserin düetini yaptılar. 2007 yılının mayıs ayında Romanya da yapılan Ti Amo müzik festivalin de en iyi ses seçilen Ünel 2008 Nisan ayında Napoli de düzenlenmiş olan Napoliten şarkı yarışmasın da yine Türkiye’yi temsil ederek 1. liğin sahibi oldu.
Bostancı Doğa Kolejinde başlayan eğitim hayatına, İstanbul Üniversitesi Konservatuarı flüt bölümü Halit Tugay’ın öğrencisi olarak devam ederken ayrıca bu eğitimin yanında piyano eğitimini de Rüya Sünder’den ayrıca almaya başladı ve devam etmektedir.
İtalyan asıllı annesi Venedik Konservatuarında müzik yoluna devam etmekte olan Deniz Ünel Hey Özgürlük parçası ile hatırlanan genç bir sanatçı olmanın yanında babası Kaptan Mümtaz Ünel gibi Yelken klübünde büyümüş ve hala ailesi ile birlikte denize çıkıp, birlikte yelken yapmak gibi özel etkinlikleri olan bir aile ve sanatçı olarak tanınmaktadır. Kitap okumayı ayrıa çok sevdiğini her fırsatta belirten Ünel başarıdan başarıya koşmaktadır.


Deniz Ünel Hey Özgürlük mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir