Deniz Tekin – Kozakuluçka

Tam adı Hatice Deniz Tekin olan sanatçı 7 Haziran 1997 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğu İzmir’de geçmesinin ardından sanatçı ailesinin memuriyeti sebebi ile birçok şehirde bulunmuştur. Ailesi ile birlikte gittiği Mardin’de ilköğretim eğitimini tamamlayan sanatçı ardından Gaziantep’e taşınması ile ortaokul ve lise eğitimine burada devam etmiştir. Bu yıllar da müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı piyano ve yan flüt öğrenerek ilk adımlarını atmıştır. Lise eğitimi yıllarında seslendirdiği şarkıları internet üzerinden yayınlaması ile birlikte sanatçı ilgi görmeye başlamıştır.
Sanatçı ses kaydına almış olduğu şarkılarını Youtube paylaşım kanalında yayınlaması ile birlikte milyonlarca kez dinlenmiştir. Eğitim hayatına da müzik ile birlikte devam eden sanatçı Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri Ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmeye devam etmektedir. Eğitim hayatı için bu yıllarda İstanbul’a gelen sanatçı burada yaşamaya başlamıştır. Sanatçı yapmış olduğu albüm çalışmaları sonucunda 2017 yılında dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü Kozakuluçka adı ile müzik piyasasına sürmüştür. Deniz Tekin – Kozakuluçka albümü ile birlikte başarılarını profesyonel olarak kanıtlamış ve müzik dünyasına giriş yapmıştır. Çıkarmış olduğu albüm ile birlikte albümde yer alan Bende Bir Problem Var adlı şarkısına klip çekmiştir. Bunun yanı sıra albümde Ahmet Kaya ve Yusuf Hayaloğlu gibi sanatçıların da seslendirmiş olduğu Beni Vur adlı şarkı da yer almaktadır.
Sanatçı başarıları ile beraber İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi birçok şehirde konserler vermiştir. Başarılı sanatçı için Kalben 2015 yılında bir röportajında çaldığı müzik aletleri ve sesi ile bahsetmiş ve dikkat çekmiştir. 2017 yılında Türkiye Anayasa Değişikliği referandumunda Hayır kampanyasına destek vermiştir. Sanatçı müzik çalışmalarının yanı sıra yapmış olduğu söz yazarlığı ile birlikte müzik kariyerine devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir