Deniz Özbey – Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı

Türk müzisyen mimar ve Vega gurubunun solistidir. 25 Kasım 1969 yılında İstanbul’da doğdu
Eğitim hayatı çok geniş bir insan olan Deniz Özbey Libya ve İngiltere’de bu yola başlamıştır .
Mimar Sinan Üniversitesinin mimarlık fakültesinde okumuştur . Burayı başarı ile bitirdikten sonra
Çalışma hayatına başlamıştır. Uzun yıllar klasik bale eğitimi almıştır. Eğitim hayatı bittikten sonra ciddi anlamda müzik kariyeri yapmıştır. Üniversite yıllarında kısa bir dönem PUNK grubunda vokal olarak çalıştı . Sonra Tuğrul Akyüz’ün besteleri üzerinde çalışarak yola onunla devam etti. Tuğrul Akyüz ile evlerdi. Ceylin isminde bir kız çocukları oldu. Isminide Deniz Özbey Akyüz olarak değiştirdi . Vega nın Tamam Sustum ve Tatlı Sert albümlerinin kayıtlarında besteci ve vokal olarak bulundu.
1999 yılında rock müzik grubu olan vegayı 3 arkadaş kurmuşlardı . Meral koral ,Tuğrul Akyüz ve Deniz Özbey. Daha sora Meral koral ayrıldı ve iki kişi olarak devam etti . Deniz Özbey ve eşi 2005 yılında Hafif Müzik adlı albümünü çıkardı. Ardından 2017 de Delinin yıldızı geldi . İlk albümleri olan Sustum pek dikkat çekmemişti çocuksu vokali yüzünden Deniz Özbeye kızanlar oldu . Deniz Özbey eşi Tuğrul Akyüz ile müzik çalışmalarına devam etmektedir bir taratanda mimarlık mesleğini sürdürmektedir.
Bu sabahların bir anlamı olmalı diyen solistimiz Deniz Özbey bir döneme damgasını vurmuştur .
Türk rock- pop müziğinin en eski gruplarındandır Vega . Ve solistimiz Deniz Özbey sesini çok iyi kullanabilen bir kişiliktir melankolik optimist denen bir tarza sahiptir.
Vega , Deniz Özbey ve eşiyle kendi kalitesini yaratmış bir rock grubu olarak çalışmalarına devam ediyor. Türk rock müziğinin mihenk taşıdır.


Deniz Özbey – Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir