Deniz Çetin – Utanır İnsan

Sanatçı Deniz Çetin 9 Temmuz 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara’ da dünya ya gelmesinin yanı sıra babasının ekonomi müşaviri olması sebebiyle birçok ülke ve şehir gezmiştir. Birçok farklı kültüre tanıklık etmesi ile birlikte eğitimini de bu ülkeler arasında gezerken tamamlamıştır. Güney Kore’nin başkenti Seul’de İsveç’in başkenti Stockholm’de ve Ankara TED Kolejinde ilk ve orta eğitimini tamamlayabilmiştir. Ardından kazandığı Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesinde eğitim hayatına devam etmiştir.
Üniversite yıllarında müziğe de ağırlık vermiş bu alanda çalışmalar yapmıştır. Çalışmalarını eğitimi ile birlikte sürdürmesi ile birçok kişi ile iletişim sağlamıştır. Eğitimini bitirmesinin ardından albüm çalışmalarına başlayan sanatçı 2006 yılında ilk albümü Utanır İnsan adı ile müzik piyasasına sunmuştur. Sesinin kalitesi ile dikkat çeken Deniz Çetin – Utanır İnsan birçok kişi tarafından dinlenilmiş ve büyük beğeni toplamıştır. Bu sayede sanatçı adını Türkiye’ye duyurmuş ve büyük bir potansiyel olduğu hakkında fikir birliği oluşmuştur. Haziran 2006 yılında Best FM yayıncılarından Rıza Esendemir’e konuk olarak şarkılarını canlı olarak seslendirmiştir. Müzik dünyasında oluşan boşluğu doldurmak adına yeni bir soluk getirecek potansiyele sahip müzisyenler arasında gösterilmiştir. Uzun bir süre ortalıkta görünmemesinin ardından 2011 yılında çıkardığı ikinci albüm Aşık Kalacak mısın ile tekrar adından söz ettirmiştir. Son olarak 2017 yılında Gitmeliyiz adlı albümünü piyasaya sürmüştür.
Sanatçı müzik kariyeri ile ülkemizde birçok kişi tarafından dinlenmekte ve albümleri merakla beklenmektedir. Sanat çalışmalarının yanı sıra bir hukuk bürosunda çalışarak hayatına devam eden sanatçı hayatını bu şekilde sürdürmektedir. Sanatçı hayranları tarafından ilgi ile takip edilmekte olup ülkenin çeşitli yerlerinde sahne almıştır. Bunların dışında çeşitli ödüller ile yaptığı eserlerin kalitesi onaylanmıştır.


Deniz Çetin – Utanır İnsan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir