Davut Güloğlu Nurcanım

Rize’de dünyaya gelen Davut Güloğlu 1972 doğumludur. Küçük yaşta annesini ve babasını kaybeden sanatçı 11 çocuklu bir aile içerisinde belirli bir dönem çeşitli sorunlar ile uğraşmıştır. Bu sıkıntılardan kurtulmak adına ise eğitimini Rize’de almasının ardından sanatçı İstanbul’a göç etmiştir. İstanbul’da ilk dönemler sanatçı toptancılık ile uğraşmış ve belirli bir dönem hayatını buradan kazanmıştır. Müzik hayatına atılması ise Arif Sağ’ın müzik kursuna yazılması ile beraber olmuştur. Kurs içerisinde eğitimini tamamlamasının ardından sanatçının ilk albümü Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi olarak yer almaktadır. Bu albümü Karadeniz bölgesi içerisinde kısa bir süre içerisine tanınmasına yardımcı olmuştur.
Bunun beraberinde 2001 yılında Davut Güloğlu Nurcanım adlı albümü ile beraber ülke genelinde önemli bir başarı elde etmiştir. Albüm satışında önemli rakamlara ulaşan sanatçı artık Karadeniz bölgesinin haricinde ülke genelinde tanınmakta olan bir isim olarak yer almaktadır. 2000’li yıllarda çıkarmış olduğu eserler ile beraber ülke içerisinde yer alan krizin yanı sıra toplum moralini yüksek tutması ile Güloğlu dönemin Cumhurbaşkanı’nı Ahmet Nejdet Sezer’den ödül almıştır.
Davut Güloğlu Nurcanım albümümün ardından ise Dur Orda Dur single albümü, Çat Çat albümü ve Kopalım Bari albümleri ile beraber uzun bir dönem ününü korumuştur. Şarkılarının en çok dinlenmekte olduğu dönem içerisinde sanatçı Sev Kardeşim dizisi içerisinde Hande Ataizi ile beraber rol almıştır. Müzik alanında bir dönem durulan sanatçı 2012 yılında çıkarmış olduğu Seni Seni albümü ile beraber müzik severlere tekrardan ulaşmayı başarmıştır. Son olarak sanatçının Karadeniz halkı ile beraber Hayat Devam Ediyor parçası ile beraber önemli bir video klibi bulunmaktadır. Bu eser uzun bir aradan sonra onu tekrardan anılmasına yardımcı olmuştur. Şuan ise sanatçının yeni projeler için çalışmakta olduğu bilinmektedir.


Davut Güloğlu Nurcanım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir